Menu Zavřeno

Slunečná výstava v Bratislavě

Poslední říjnový víkend 24. – 25. 10. se v Bratislavě konala dvoudenní mezinárodní výstava DuoCACIB. Každý den se účastnilo zhruba 2100 psů. Bratislava nás přivítala nádherným podzimním počasím, hlavně v sobotu bylo krásně slunečno, a výborně připraveným výstavním areálem. Kruhy byly prostorné a zázemí velice dobré. Jako všude i tady byly ale: v sobotu jsme byli v hale D v přízemí a tam byl strašně vydýchaný vzduch, dlouhé čekání v hale nebylo příjemné; v neděli v horním patře už to bylo lepší. Pak bylo vidět, jak organizátoři šetří kde se dá – každému rozhodčímu po oba dny naservírovali obrovskou porci posuzovaných psů – kolem 90 až 100! A rozhodčí i tak psali posudky. Posuzování tedy bylo hodně dlouhé. Také s cenami šetřili – za CACIB jen malá medailička a třeba za Junior BOB vůbec nic! Posudky bez desek… V závěrečných soutěžích oceňovali jen první tři psy na rozdíl od většiny jiných zemí, kde se umisťuje pět psů. Vzhledem k výši vstupních poplatků tedy vystavovatel moc benefitů nemá.
V sobotu bylo přihlášeno 19 chrtíků a dlužno říct, že většina z nich přijela ze zahraničí (hlavně z Čech). Posuzovala paní Tatjana Urek ze Slovinska, náročná a respektovaná rozhodčí. Byla velice příjemná, hodně lpěla na pohybu. Překvapilo mně, že na rozdíl od nás tu bylo málo chrtíků ve třídě mladých – pokaždé jen jeden, a také žalostná situace ve psech, kde se předvedl pouze jediný dospělý, sice krásný, ale osamocený Fachiro Tileco. Podobné je to však i u nás… Zato třídy fen byly silně obsazené a předvedly se zde krásné chrtičky. V mezitřídě vyhrála Makaria Quindici, třídu otevřenou pak Dayen Framon Bohemia, Miminka skončila na čtvrtém místě, jako nejmladší neměla moc šanci mezi staršími konkurentkami a také si i zvykala na předvedení v rušné hale. V šampionech pak Ringwil porazila svou soupeřku. Nám šlo hlavně o CACIBa a tak jsem byla šťastná, že paní Urek Ringwil vybrala jako nejlepší fenu a vzápětí pak i jako nejlepšího italského chrtíka. Získali jsme posledního CACIBa potřebného k dokončení titulu Interšampion! Ringwil měla dobrý den a nádherně běhala, byla to radost ji předvádět. V závěrečných soutěžích jsme se mezi třemi neumístili.
V neděli nás čekal rozhodčí z Maďarska, pan Péter Harsányi, kterého jsem posuzoval předtím neviděla. Slyšela jsem však, že má pro chrty dobrý cit. Neděle se účastnilo pouze 14 chrtíků, prakticky stejná sestava jako v sobotu. Miminka tentokráte byla v mezitřídě, předváděla se mnohem lépe, skončila s V3, pan rozhodčí viditelně preferoval menší psy. Ringwil opět excelovala a opakovala se situace ze soboty – opět vyhrála CACIB a BOB, nejlepším psem – Best of Opposite Sex – se tentokrát stal mladý polský pes Novatica Dragon Dust. Posuzování skončilo až po druhé hodině a hodně jsem se rozmýšlela, zda mám čekat na závěrečné soutěže. Posuzovat měla paní Tatjana Urek, tak jsem se rozhodla zůstat. Když pak do kruhu nakráčela paní Ridarčíková, blesklo mi hlavou – „Ježíši, to jsem mohla být už někde za Jihlavou… To tu opravdu nemají nikoho, kdo by se na chrty lépe hodil?“ Pak jsem si ale řekla, že si nebudu kazit krásný a úspěšný víkend, kdy Ringwil prodala vše dobré, co v ní je. Proběhly jsem se ve vyzdobeném závěrečném kruhu, Ringwil nádherně plula a cítila, že je tou vítězkou – je zajímavé, jak tohle pes vycítí! Zpátky to odsýpalo a za tři hodiny jsme byly doma! Byl to skvělý podzimní výlet.
Výsledky doplním co nejdřív…

Sobota – Rigwil V1, CAC, CACIB, BOBNeděle – Rigwil V1, CAC, CACIB, BOB

Mohlo by vás také zajímat