Menu Zavřeno

Velké vítězství na klubové výstavě

V sobotu 20. 5. 2023 se konala klubová výstava Klubu chovatelů italských chrtíků v Šafránkově mlýně. Cesta to byla dlouhá, silnice se pořád zužovala, až jsem nakonec měla dojem, že  skončí někde v lese. Naštěstí bylo krásné počasí, takže v přírodě bylo psíkům i na výstavě příjemně. Přihlášeno bylo 65 chrtíků (plus 3 metuzalémové), tedy velká konkurence. Posuzoval pan Fausto Cavalieri z Itálie, rozhodčí, který byl v Čechách poprvé. 
Ve třídě mladých se představil Halir Gil-Endor, ale moc se nechtěl předvádět a navíc byl v dost hubené kondici, takže v konkurenci 9 mladých dostal velmi dobrou, a musím říct, že zaslouženě. Byl pak na bonitaci uchovněn – má 37 cm, je plnochrupý a chovný!
Pak už ale následovaly jen úspěchy. Fangorn Gil-Endor zvítězil mezi 6 šampiony ve třídě vítězů a získal pak i titul Klubový vítěz. Galadriel nejprve v nejobsazenější třídě otevřené (11 fenek) vyhrála CAC, pak porazila vítězky mezitřídy, třídy pracovní i vítězů a i ona získala titul Klubový vítěz! 

V závěrečných soutěžích pak pan rozhodčí Galadriel přiřkl nejvyšší titul Best of Breed a jako Best of Opposite Sex označil Fangorna. Bylo to velké vítězství a samozřejmě velká radost. Dostali jsme krásné ceny od klubu a především od sponzora DG DogGear. Sice klubový pořadatel zapomněl Galadriel předat hlavní cenu, krásný pelech od DG DogGear, ale dodatečně jsme ho dostali.

Stejně jako v Rakousku úspěšná Fréa i Galadriel a Fangorn pocházejí ze skvělého spojení Světový vítěz, Multišampion Dervisch Dreamweaver x Multišampionka Celebrían Gil-Endor. Byly to pro můj chov tedy úžasné a hřející úspěchy! Děkuju Hance Janišové, majitelce Haldira a Fangorna, za skvělou péči a výstavní úsilí!

Mohlo by vás také zajímat