Titulní strana · Novinky

9. 9. 2019

Po velmi dlouhé době jsem se rozhodla jet do Olomouce, nejen na výstavu, ale podívat se i po městě. Bohužel mě tentokrát přivítala škaredým počasím, kdy skoro pořád pršelo, takže jsem si ani nemohla vychutnat krásy města. Navíc centrum bylo v rekonstrukci, tak jsem se v těch dešťových kapkách cítila dost smutně. K tomu všemu k mému překvapení v centru vás se psem do restaurace nepustí! To už jsem tedy dlouho nezažila! Myslela jsem, že zůstanu o hladu, naštěstí jsem cestou do hotelu našla stranou centra příjemný bar / rock café, kde se psy problém neměli, dobře vařili a obsluha byla velice příjemná...
Druhý den na výstavě mé chmurné rozpoložení pokračovalo, nejen kvůli neměnnému počasí, kdy prší a prší (spíš by se slušelo použít repliku z filmu Na samotě u lesa), ale i výkonu pořadatelů výstavy, kteří ty, co si přivstali a jeli brzo ráno na výstaviště, poslali na vzdálená parkoviště s tím, že nejdřív se musí zaplnit ta, a potom teprve budou pouštět do areálu Flory... Tuhle moravskou logiku jsem tedy nevstřebala...

Výstava na Floře je určitě krásná v hezkém počasí, ale na déšť se organizátoři nepřipravili. Kruhy byly venku, sice pod velkými stany, ale pro vystovatele žádný kryt. Takže kolem těchto přístřešků rozmístěné stany vystavovatelů, že se téměř ke kruhům nedalo dostat. Hrozná móda, tentokrát však účelná. Chrtíků bylo všehovšudy 8, což je škoda! Určitě je na Moravě dost chovatelů i majitelů, kteří by se mohli ukázat. Posuzoval pan Petr Řehánek, byl velmi příjemný a věcný. Zadal jedinou velmi dobrou mladé fence, které naměřil 42 cm. Celebrían v mezitřídě porazila svou hezkou soupeřku a v boji o národníhovítěze i vítezku třídy otevřené a získala V1, CAC, Národní vítěz a BOS. Titul nejlepšího chrtíka dostal krásný černý pes dovezený z Ruska Bonitas Spirit De Beers Millenium Star. Sice pak trochu přestalo pršel a jen sem tam padal jemný vodní sprej, ale přesto jsem byla jsem ráda, že jsem se mohla vydat na dlouhou cestu zpátky, abych nechytla nedělní odpolední dopravní špičku.

11.09.2019. 10:38

22. 8. 2019

Dnes slavíme 20. leté výročí naší chovatelské stanice. Před 20 lety se narodil první vrh ze spojení Hannibal Des Trois Pyramides x Nina-Rosa Des Trois Pyramides, pejsek Aragorn a fenky Arwen a Arien.

22.08.2019. 14:00

13. 8. 2019

Bohužel chovatelský život není jen o tom krásném, ale mnohdy přináší i slzy a zármutek. Dnes ukončil svou životní pouť ve věku nedožitých 14. let náš krásný Elendil Gil-Endor, který žil na Slovensku ve stanici Quindici. Moc děkujeme, Zuzko, za celoživotní péči a lásku Elinkovi, nikdy na něj nezapomeneme, byl to opravdu výjimečný chrtík!

ELENDIL Gil-Endor (Secret d´Amour du Domaine de Chanteloup x Brethil Gil-Endor),
nar. 27. 12. 2005, zemřel 13. 8. 2019

22.08.2019. 13:52

14. 7. 2019

Další skvělý úspěch Celebrían Gil-Endor. Na národní výstavě v Mladé Boleslavi získala ocenění V1, CAC, Národní vítěz a BOB a navíc v závěrečných soutěžích vyhrála i skupinu 10 chrtů! Nestává se u nás často, že by chrtík stál na nejvyšším stupni. Děkuji panu rozhodčímu Robertu Kanásovi ze Slovenska.

22.08.2019. 13:45

1. 7. 2019

Prožili jsme nádherný prodloužený víkend v polském Krakově, skutečném klenotu na Visle. Byl to o to krásnější výlet, že po delší době se mnou mohl jet Richard. Počasí bylo skvostné, na prohlídku města nebylo moc horko, jen výstavní den byl tropický, museli jsme ho trávit ve stínu a i těch několik desítek minut při posuzování na sluncio stačilo.Nejenže jsme si užili krásy tohoto města, poznali jsme i pohnutou historii židovského gheta, došlo i na výbornou kuchyni, nemohla chybět návštěva galerie s da Vinciho obrazem Dáma s hranostajem, a to vše korunovala nedělní mezinárodní výstava. Vzala jsem s sebou i Dáina, aby se zase proběhl v kruhu, zajímal mě názor kolumbijského rozhodčího pana Carlose Eduarda Quinonese. Dáin i Celebrían získali V1, CWC, CACIB, Dáin k tomu Best of Opposite Sex a Celebrían titul Best of Breed a v závěrečných soutěžích se umístila na krásném 3. místě.Zkrátka výlet jak má být.

Dervisch Dreamweaver - CWC, CACIB, BOS, Celebrían Gil-Endor - CWC, CACIB, BOB
Celebrían Gil-Endor Best of Breed Celebrían Gil-Endor - 3. místo BIG

21.08.2019. 14:37

14. 6. 2019

Letošní Evropská výstava se konala v pro nás nedalekém Welsu v Rakousku, takže skýtala chovatelům a milovníkům italských chrtíků vidět evropskou konkurenci. Chrtíci se vystavovali v pátek 14. 6. A bohužel z Čech a Slovenska mnoho účastníků nepřijelo. Ostatně i z Německa či Francie nebo Polska, kde se chov chrtíků hodně rozmáhá, bych čekala větší účast. I tak bylo přihlášeno 106 chrtíků, hodně z Ruska, Ukrajiny a pobaltských republik. 16 chrtíků chybělo a jeden nešťastník se na posuzování nedostavil včas a prostě to prošvihnul. Posuzoval pan Per Iversen z Norska. Perfektní, konzistentní, výbornou dával jen těm nejlepším, mnohdy i šampioni se museli obejít bez nejvyšší známky. Bylo na něm vidět, že jeho favority jsou černí psi a dlužno říct, že přes svou přísnost právě černým chrtíkům leccos prominul – když už zadával tolik VD, jistě by si je zasloužilo i pár těch černých, kteří/které dostali/dostaly výbornou. Ale i přes to, se mi jeho posuzování moc líbilo.
Evropskou vítězkou a nejkrásnějším chrtíkem (Best of Breed) se stala opravu elegantní a velmi hezká PY'S EROTICA, ve psech pak také nádherný REDCOMET ROCK AND ROLL, který získal Best of Opposite Sex. Mě mimo jiné zaujala úžasná veteránka GRIBOUILLE DU DOMAINDE DE CHANTELOUP, která mi tolik typem a pohybem připomněla mou Romanzii des Trois Pyramides. Zaslouženě vyhrála titul EUROPEAN VETERAN WINNER a Nejlepší veterán.
Vystavovala jsem Celebrían v silně obsazené mezitřídě, kde se předvedlo 11 fen. Vítězka této třídy měmoc nenadchla (ostatně jsme se na tom shodli s mnoha ostatními chovateli a vystavovateli). Bríanka se velice dobře předvedla a umístila se s výbornou na čtvrtém místě, což považuji za skvělé. Musím ještě připomenout nádherný úspěch ruského psa BONITAS SPIRIT DE BEERS MILLENIUM STAR v českém majetku paní Lenky Démarové, který vyhrál naprosto zaslouženě titul Evropský vítěz mladých a BOJ.
Tuto výstavu provázela velká kritika vystavovatelů za špatnou organizaci. Je fakt, že parkování bylo jedno z nejhorších, co jsem zažila. Nejen hodinová fronta na zaparkování, ale místo na trávě na jakémsi starém stadionu s nesmírně prašnou cestou, to byl opravdu vrchol. Nezažili jsme ale problémy při přejímce, na kterou si mnozí tolik stěžovali. Faktem je, že v Rakousku jsem zvyklá na lepší úroveň výstav.

CELEBRÍAN GIL-ENDOR - V4 na Evropské výstavě 2019

21.08.2019. 14:10

<< První < Zpět [1 / 3] Další > Poslední >>

Doporučujeme

Klub chovatelov chrtov