Menu Zavřeno

MVP Praha 2015

Na přelomu října a listopadu se konala dvoudenní výstava v Praze. V sobotu posuzoval pan František Bouček, dlouholetý chovatel afgánů, u nějž jsem byla v kruhu snad před dvaceti lety a od té doby se tolik změnilo! Chrtíků bylo přihlášeno 23, tři chyběli. Konečně byla vidět silnější konkurence ve psech, především třídu mladých se čtyřmi účastníky jsme už dlouho neviděli… Vyhrál ji stejně jako před týdnem na Slovensku polský pes Novatica Dragon Dust. O CACIB a Res. CACIB se podělili bratři Esserino a Educato Annaperla. Fenek bylo vystaveno 11. Měla jsem velkou radost, že mezitřídu vyhrála Messalina Quindici a získala tak první CAC. Ve třídě otevřené zvítězila německá fenka jemné stavby Simply Heurekas Heaven. A Ringwil Gil-Endor pokračovala v úspěšném tažení – vyhrála třídu šampionů i další CACIB. Získala pak i titul Best of Opposite Sex, protože pan Bouček zadal BOBa vítěznému psovi.
Neděle pak představovala pro majitele chrtíků rozhodně vyvrcholení výstavní sezóny. Rozhodčím byl renomovaný znalec a dlouholetý chovatel našeho plemene (stanice du Manoir des Ombreuses), pan Jean-Loius Grunheid. Na něj jet je zkrátka povinnost. Však také přilákal 34 chrtíků (čtyři chyběli). Na jeho posuzování je vidět, že má chrtíky v malíčku. Na rozdíl od toho, co jsme zažili o týden později na klubovce, bylo zřejmé, že pan Grunheid nejen vidí drobnosti, ale dokáže je vnímat v kontextu a chrtíka bere jako celek.
Ve třídě mladých psů se předvedla dokonce pětice. A zase exceloval polský Dragon Dust. Potěšilo mě v této konkurenci druhé místo mého Dervische Dreamweavera, který je ještě trochu dětský, ale postupně si na výstavní prostředí zvyká. Mezi dospělými byla obsazena jen třída pracovní a šampionů, s přehledem zvítězil Leos Feritte Bugsy.
Bohatší přehlídku jsme viděli mezi fenkami, které tvořily 70% vystavených chrtíků. Mezi mladými první místo zaslouženě získala krásná Evita Feritte Bugsy, dcera našeho Keleborna Gil-Endor, a nebyl to její poslední vavřín. Mezitřídu vyhrála Tirion Gil-Endor, mladší sestřička Ringwil, takže i ta získala veledůležitý CAC z mezinárodní výstavy. Druhá za ní skončila moje Miminka s Res. CAC. Třídu otevřenou stejně jako v sobotu vyhrála Simply Heurekas Heaven. Třída šampionek byla opravdu nabitá, a tak bylo pro mě velkou poctou, že v této konkurenci Ringwil zvítězila, a pak u tak náročného rozhodčího dostala opět CACIB. Když jsme pak šli o titul BOB, popřála jsem štěstí Lucii Zapletalové s Evitou a řekla jsem jí, že nám to určitě natře! Evita předtím vybojovala nejlepšího juniora. A tipla jsem si dobře. Panu Grunheidovi se mladá fenka moc líbila, a tak si odnesla ocenění nejvyšší – Best of Breed. Škoda, že pak v závěrečných soutěžích už nebodovala. Výstavu jsme si opravdu užili, ostatně když v devíti dnech vyhrajete čtyři CACIBy, rozhodně se nemůžete mračit…

Týden na to – 7. 11. se konala v Praze – Dolních Počernicích klubová výstava. Organizátoři si dali velice záležet a také přilákali krásných 45 chrtíků. Bylo tam hodně mladých tváří, což je určitě dobře. Posuzoval pan Tibor Havelka ze Slovenska, který je impozantním a velice charizmatickým pánem. Rozhodně neposuzoval špatně na to, že není znalcem plemene. Vidí detaily a vždy je hlasitě sděluje, často ale nedokáže tyto jednotlivosti zasadit do celkového vzhledu a typu.Tentokrát by asi udělal lépe, kdyby ubral na svých komentářích. Některé jeho výroky jako by zapomínaly na standard a celkový soulad jedince… Všichni mí chrtíci dostali u tohoto přísného rozhodčího výbornou. Dáin se předvedl v třídě mladých a získal CAJC, Miminka v mladých dostala výbornou bez pořadí, Ringwilka pro mě překvapivě V3 a Bilbo jako metuzalém (nad 11 let) sklidil potlesk a ocenení Nejlepší metuzalém. Prostě hvězdná hodina ve výstavách chrtíků byla už týden předtím u pana Grunheida a tato klubovka měla daleko do toho ji překonat.

Mohlo by vás také zajímat