Menu Zavřeno

Speciální výstava chrtů

V sobotu 3. 9. jsme se zúčastnili speciální výstavy chrtů Sighthound Fest Bohemia 2016. Výstava se konala v moc příjemném prostředí jezdeckého areálu v Kolesech nad Labem. Byla výborně připravena, k tomu letní počasí, odpoledne snad až moc horké. Jen povrch kruhů nebyl pro chrtíky úplně ideální, taky s ním občas docela zápasili, ale tenhle handicap měli všichni stejný. Přihlášeno bylo 29 chrtíků, 11 psů a 18 fen. Posuzovala paní Karin Hedbergová ze Švédska, chovatelka saluk, kterou jsem neznala. Byla to k chrtíkům velmi jemná dáma, ale náročná a důkladně chrtíky prohlédla včetně zubů, prohmatala a sledovala jejich pohyb. Ne vždy zadala titul (nejen u chrtíků) a rozdávala velmi dobré.
Dáin mi udělal velkou radost, tuto výstavu vyhrál, získal V1, CAC, Vítěz speciální výstavy a Best of Breed. Paní rozhodčí na závěr řekla, že i když je to mladý pes, dovede předvést své kvality. Vystavovala jsem ve veteránech i třináctiletého Bilba, který měl za konkurenta o pět let mladšího a výstavně velmi úspěšného Kewina Stříbrný potok. Paní rozhodčí ocenila Bilbovu kondici a stále pěkný pohyb i v tomto pokročilém věku a dala ho na první místo a získal titul Best of Veteran. Měla jsem velkou radost, byla to Bilbova asi poslední výstava. Mezi veterány jde spíš než o pořadí o to ukázat, že i starý pes může být v dobré kondici, a každý vystavený veterán podle mě zaslouží velké uznání.

Ve fenách byla Messalina sama ve třídě otevřené a získala V1, CAC, což mě potěšilo, protože paní rozhodčí rozhodně nedávala nic zadarmo. V šampionkách nastoupilo šest fen a v této silné konkurenci bylo jasné, že vyhraje ten, kdo se dobře předvede, především v pohybu. Zaslouženě vyhrála Antoinetta Il Segretto Dell´amore (dcera našeho Mallorna Gil-Endor a Calibry Feritte Bugsy), která pak v měření s Dáinem dostala Best of Opposite Sex. Poprvé se v šampionech předvedla Tirion Gil-Endor. V postoji byla perfektní, ale pohyb v horku nebyl úplně bez chyb. I tak třetí místo (V3) v takovém obsazení bylo skvělé. Odvezli jsme si z horkého dne pěknou sbírku kokard a potkala jsem tam i známé tváře, s nimiž jsem se mnoho let neviděla. Krásná a úspěšná výstava!

Mohlo by vás také zajímat