Menu Zavřeno

Klubová výstava v Rakousku

V sobotu 11. 6. jsme se účastnili klubové výstavy rakouského Klubu chovatelů chrtů na dostihové dráze v Untersiebenrunnu. Vybrala jsem si tuto výstavu, protože zde posuzovala vynikající rozhodčí a znalkyně paní Bitte Ahrens Primavera, pokračovatelka slavné stanice Sobers. Jejího názoru si vždy velice cením. Je lépe si zajet trochu dál, aby to mělo smysl, než se doma honit za prádznými tituly…Rakouské klubové výstavy jsou sympatické i milou atmosférou, skvělou organizací a nezávislým pohledem, takže nebylo co řešit
Přihlášeno bylo 27 chrtíků, tedy výrazně méně, než vídáme u nás, ale bylo zajímavé vidět cizí konkurenci, která se sjela z více evropských zemí, i když ocenění Klubový vítěz náleží jen členům místního klubu. Pozorovat a poslouchat paní Ahrens při posuzování je velkou školou, kterou by měli absolvovat všichni vážnější zajemci o chrtíky. Zadala poměrně mnoho velmi dobrých (41%!), ale zdůvodnila to naprosto precizními argumenty. Zvítězil sice trochu vyšší, ale výborně se předvádějící mladý pes s nádherným prostorným pohybem a krásnou hlavou Calimero vom Wolfskin. Pro mě bylo velkou radostí a zadostiučiněním ocenění Ringwil Gil-Endor jako Nejlepší feny v konkurenci 13 fenek a pěkných vítězek mezitřídy a otevřené třídy a pak titul Best of Opposite Sex. Také Dervisch Dreamweaver dostal od paní posuzovatelky slova chvály a CAC, líbil se jí typem a velikostí nejvíce, ale v horku se v pohybu nepředvedl tak dobře, jako jeho soupeř ze třídy mladých, který získal nakonec i BOB. Podrobné a výstižné posudky budou určitě patřit k těm, kterých si budu vážit nejvíce.
V závěru nám paní Ahrens dala velice užitečné rady pro předvádění chrtíka a i přesto, že musela být za celý den posuzování unavená, velmi ráda a ochotně odpovídala na naše otázky.

Dáin – V1, CACRingwil – V1, CAC, Nejlepší fena, BOS

Mohlo by vás také zajímat