14. 7. 2019

Další skvělý úspěch Celebrían Gil-Endor. Na národní výstavě v Mladé Boleslavi získala ocenění V1, CAC, Národní vítěz a BOB a navíc v závěrečných soutěžích vyhrála i skupinu 10 chrtů! Nestává se u nás často, že by chrtík stál na nejvyšším stupni. Děkuji panu rozhodčímu Robertu Kanásovi ze Slovenska.

22.08.2019. 13:45

1. 7. 2019

Prožili jsme nádherný prodloužený víkend v polském Krakově, skutečném klenotu na Visle. Byl to o to krásnější výlet, že po delší době se mnou mohl jet Richard. Počasí bylo skvostné, na prohlídku města nebylo moc horko, jen výstavní den byl tropický, museli jsme ho trávit ve stínu a i těch několik desítek minut při posuzování na sluncio stačilo.Nejenže jsme si užili krásy tohoto města, poznali jsme i pohnutou historii židovského gheta, došlo i na výbornou kuchyni, nemohla chybět návštěva galerie s da Vinciho obrazem Dáma s hranostajem, a to vše korunovala nedělní mezinárodní výstava. Vzala jsem s sebou i Dáina, aby se zase proběhl v kruhu, zajímal mě názor kolumbijského rozhodčího pana Carlose Eduarda Quinonese. Dáin i Celebrían získali V1, CWC, CACIB, Dáin k tomu Best of Opposite Sex a Celebrían titul Best of Breed a v závěrečných soutěžích se umístila na krásném 3. místě.Zkrátka výlet jak má být.

Dervisch Dreamweaver - CWC, CACIB, BOS, Celebrían Gil-Endor - CWC, CACIB, BOB
Celebrían Gil-Endor Best of Breed Celebrían Gil-Endor - 3. místo BIG

21.08.2019. 14:37

14. 6. 2019

Letošní Evropská výstava se konala v pro nás nedalekém Welsu v Rakousku, takže skýtala chovatelům a milovníkům italských chrtíků vidět evropskou konkurenci. Chrtíci se vystavovali v pátek 14. 6. A bohužel z Čech a Slovenska mnoho účastníků nepřijelo. Ostatně i z Německa či Francie nebo Polska, kde se chov chrtíků hodně rozmáhá, bych čekala větší účast. I tak bylo přihlášeno 106 chrtíků, hodně z Ruska, Ukrajiny a pobaltských republik. 16 chrtíků chybělo a jeden nešťastník se na posuzování nedostavil včas a prostě to prošvihnul. Posuzoval pan Per Iversen z Norska. Perfektní, konzistentní, výbornou dával jen těm nejlepším, mnohdy i šampioni se museli obejít bez nejvyšší známky. Bylo na něm vidět, že jeho favority jsou černí psi a dlužno říct, že přes svou přísnost právě černým chrtíkům leccos prominul – když už zadával tolik VD, jistě by si je zasloužilo i pár těch černých, kteří/které dostali/dostaly výbornou. Ale i přes to, se mi jeho posuzování moc líbilo.
Evropskou vítězkou a nejkrásnějším chrtíkem (Best of Breed) se stala opravu elegantní a velmi hezká PY'S EROTICA, ve psech pak také nádherný REDCOMET ROCK AND ROLL, který získal Best of Opposite Sex. Mě mimo jiné zaujala úžasná veteránka GRIBOUILLE DU DOMAINDE DE CHANTELOUP, která mi tolik typem a pohybem připomněla mou Romanzii des Trois Pyramides. Zaslouženě vyhrála titul EUROPEAN VETERAN WINNER a Nejlepší veterán.
Vystavovala jsem Celebrían v silně obsazené mezitřídě, kde se předvedlo 11 fen. Vítězka této třídy měmoc nenadchla (ostatně jsme se na tom shodli s mnoha ostatními chovateli a vystavovateli). Bríanka se velice dobře předvedla a umístila se s výbornou na čtvrtém místě, což považuji za skvělé. Musím ještě připomenout nádherný úspěch ruského psa BONITAS SPIRIT DE BEERS MILLENIUM STAR v českém majetku paní Lenky Démarové, který vyhrál naprosto zaslouženě titul Evropský vítěz mladých a BOJ.
Tuto výstavu provázela velká kritika vystavovatelů za špatnou organizaci. Je fakt, že parkování bylo jedno z nejhorších, co jsem zažila. Nejen hodinová fronta na zaparkování, ale místo na trávě na jakémsi starém stadionu s nesmírně prašnou cestou, to byl opravdu vrchol. Nezažili jsme ale problémy při přejímce, na kterou si mnozí tolik stěžovali. Faktem je, že v Rakousku jsem zvyklá na lepší úroveň výstav.

CELEBRÍAN GIL-ENDOR - V4 na Evropské výstavě 2019

21.08.2019. 14:10

9. 6. 2019

Dnes slaví úžasných 16 let BILBO Gil-Endor, můj báječný a výjimečný chrtík. Je to poprvé, co slaví narozeniny sám, vždy předtím se těšil z těchto okamžiků se svou sestřičkou Brethil. Ta nás však opustila v listopadu 2018... Bilbo tentorkát nedostal dortík, protože špatně jí, takže by se ho asi ani nedotkl... Kromě toho každodenního přetahování, aby spořádal 2 x denně porci krmení, je Bilbo naprosto v pořádku, na svůj věk dost čilý, pohyblivý, celkem dobře vidí, ale hůře slyší. Srdíčko mu na jeho věku funguje parádně. Máme z něj radost, je to naše velká láska! Hodně zdraví a pohody do dalších let! Na jedné vzpomínkové fotce ještě s Brethilkou, když slavili 13. narozeniny.

21.08.2019. 11:18

26. 5. 2019

V neděli 26. 5. se konala klubová výstava Klubu chovatelů italských chrtíků, tentokrát na novém místě ve Stříteži v hotelu Tři věžičky. Prostředí to bylo skvělé pro psy, pro lidi až tak úžasné ne, ale hlavně že naši miláčkové měli pohodlí a možnost se krásně projít. Posuzovala paní Katrin Raie z Estonska, chovatelka chrtíků (stanice Dragonhunter). Byl velmi milá a pečlivá, ale nepřišlo mi, že by měla nějaký jasný a vyhraněný názor na chrtíky. Když jsem se podívala na vítěze jednotlivých tříd, byl to typem pokaždé úplně jiný chrtík. Byla dost přísná, například ve třídě TOP class fenky zadala všem ostříleným šampionkám bůhví proč známku velmi dobrá, ale ve psech ji například nerušila široká hrubá hlava s výrazným stopem a kulatýma očima a ocenila ji výbornou… No, tak to zkrátka chodí. Byla jsem proto spokojená, že v silně obsazené mezitřídě Celebrían vyhrála a získala V1, CAC. Dále jsem vystavovala 11 a půl letou Claru Belle ve třídě metuzalémů, ráda ukážu své staré pejsky v dobré kondici. Myslím, že paní rozhodčí se Clara velice líbila, dostala V1 a Nejlepší metuzalém! Za fotky děkuji paní Štěpánkové.

21.08.2019. 10:42

19. 5. 2019

Na mezinárodní výstavě v Litoměřicích Celebrían opět excelovala - získala V1, CAC, CACIB, BOB a v závěrečných soutěžích i 4. místo v 10. skupině chrtů. Po delší době se ve výstavním kruhu proběhla i maminka Bríanky Lúthien Gil-Endor, která již dospěla do veteránského věku a získala tedy ocenění Nejlepší veterán. Posuzovala paní Veronika Frolíková, která získává opravdu skvělé oko na chrtíky.

21.08.2019. 10:24