14. 6. 2019

Letošní Evropská výstava se konala v pro nás nedalekém Welsu v Rakousku, takže skýtala chovatelům a milovníkům italských chrtíků vidět evropskou konkurenci. Chrtíci se vystavovali v pátek 14. 6. A bohužel z Čech a Slovenska mnoho účastníků nepřijelo. Ostatně i z Německa či Francie nebo Polska, kde se chov chrtíků hodně rozmáhá, bych čekala větší účast. I tak bylo přihlášeno 106 chrtíků, hodně z Ruska, Ukrajiny a pobaltských republik. 16 chrtíků chybělo a jeden nešťastník se na posuzování nedostavil včas a prostě to prošvihnul. Posuzoval pan Per Iversen z Norska. Perfektní, konzistentní, výbornou dával jen těm nejlepším, mnohdy i šampioni se museli obejít bez nejvyšší známky. Bylo na něm vidět, že jeho favority jsou černí psi a dlužno říct, že přes svou přísnost právě černým chrtíkům leccos prominul – když už zadával tolik VD, jistě by si je zasloužilo i pár těch černých, kteří/které dostali/dostaly výbornou. Ale i přes to, se mi jeho posuzování moc líbilo.
Evropskou vítězkou a nejkrásnějším chrtíkem (Best of Breed) se stala opravu elegantní a velmi hezká PY'S EROTICA, ve psech pak také nádherný REDCOMET ROCK AND ROLL, který získal Best of Opposite Sex. Mě mimo jiné zaujala úžasná veteránka GRIBOUILLE DU DOMAINDE DE CHANTELOUP, která mi tolik typem a pohybem připomněla mou Romanzii des Trois Pyramides. Zaslouženě vyhrála titul EUROPEAN VETERAN WINNER a Nejlepší veterán.
Vystavovala jsem Celebrían v silně obsazené mezitřídě, kde se předvedlo 11 fen. Vítězka této třídy měmoc nenadchla (ostatně jsme se na tom shodli s mnoha ostatními chovateli a vystavovateli). Bríanka se velice dobře předvedla a umístila se s výbornou na čtvrtém místě, což považuji za skvělé. Musím ještě připomenout nádherný úspěch ruského psa BONITAS SPIRIT DE BEERS MILLENIUM STAR v českém majetku paní Lenky Démarové, který vyhrál naprosto zaslouženě titul Evropský vítěz mladých a BOJ.
Tuto výstavu provázela velká kritika vystavovatelů za špatnou organizaci. Je fakt, že parkování bylo jedno z nejhorších, co jsem zažila. Nejen hodinová fronta na zaparkování, ale místo na trávě na jakémsi starém stadionu s nesmírně prašnou cestou, to byl opravdu vrchol. Nezažili jsme ale problémy při přejímce, na kterou si mnozí tolik stěžovali. Faktem je, že v Rakousku jsem zvyklá na lepší úroveň výstav.

CELEBRÍAN GIL-ENDOR - V4 na Evropské výstavě 2019

21.08.2019. 14:10

9. 6. 2019

Dnes slaví úžasných 16 let BILBO Gil-Endor, můj báječný a výjimečný chrtík. Je to poprvé, co slaví narozeniny sám, vždy předtím se těšil z těchto okamžiků se svou sestřičkou Brethil. Ta nás však opustila v listopadu 2018... Bilbo tentorkát nedostal dortík, protože špatně jí, takže by se ho asi ani nedotkl... Kromě toho každodenního přetahování, aby spořádal 2 x denně porci krmení, je Bilbo naprosto v pořádku, na svůj věk dost čilý, pohyblivý, celkem dobře vidí, ale hůře slyší. Srdíčko mu na jeho věku funguje parádně. Máme z něj radost, je to naše velká láska! Hodně zdraví a pohody do dalších let! Na jedné vzpomínkové fotce ještě s Brethilkou, když slavili 13. narozeniny.

21.08.2019. 11:18

26. 5. 2019

V neděli 26. 5. se konala klubová výstava Klubu chovatelů italských chrtíků, tentokrát na novém místě ve Stříteži v hotelu Tři věžičky. Prostředí to bylo skvělé pro psy, pro lidi až tak úžasné ne, ale hlavně že naši miláčkové měli pohodlí a možnost se krásně projít. Posuzovala paní Katrin Raie z Estonska, chovatelka chrtíků (stanice Dragonhunter). Byl velmi milá a pečlivá, ale nepřišlo mi, že by měla nějaký jasný a vyhraněný názor na chrtíky. Když jsem se podívala na vítěze jednotlivých tříd, byl to typem pokaždé úplně jiný chrtík. Byla dost přísná, například ve třídě TOP class fenky zadala všem ostříleným šampionkám bůhví proč známku velmi dobrá, ale ve psech ji například nerušila široká hrubá hlava s výrazným stopem a kulatýma očima a ocenila ji výbornou… No, tak to zkrátka chodí. Byla jsem proto spokojená, že v silně obsazené mezitřídě Celebrían vyhrála a získala V1, CAC. Dále jsem vystavovala 11 a půl letou Claru Belle ve třídě metuzalémů, ráda ukážu své staré pejsky v dobré kondici. Myslím, že paní rozhodčí se Clara velice líbila, dostala V1 a Nejlepší metuzalém! Za fotky děkuji paní Štěpánkové.

21.08.2019. 10:42

19. 5. 2019

Na mezinárodní výstavě v Litoměřicích Celebrían opět excelovala - získala V1, CAC, CACIB, BOB a v závěrečných soutěžích i 4. místo v 10. skupině chrtů. Po delší době se ve výstavním kruhu proběhla i maminka Bríanky Lúthien Gil-Endor, která již dospěla do veteránského věku a získala tedy ocenění Nejlepší veterán. Posuzovala paní Veronika Frolíková, která získává opravdu skvělé oko na chrtíky.

21.08.2019. 10:24

21. 4. 2019

Mezinárodní výstava v Praze na výstavišti v Letňanech. Tohle prostředí nemám moc ráda... Pořadatelé ale dělali velký kus práce - velké kruhy s koberci, pozvali zajímavé rozhodčí, závěrečné soutěže byly ve velkém stylu. Představilo se 26 chrtíků, posuzovala velmi znalá a náročná rozhodčí ze Švédska paní Ingela Kyrklundová. O to víc mě těší, že Celebrían u ní zabodovala a v konkurenci fenek jak ve své třídě, tak pak vítězek otevřená a šampionů opět zvítězila a tentokrát získala i titul nejlepšího chrtíka - Best of Breed - výborná 1, CAC, CACIB, BOB. V závěrečných soutěžích se pak umístila na krásném 3. místě skupiny 10 a paní rozhodčí mně opět poblahopřála k tak krásné fence. Moc mě to potěšilo.

A velkou radost jsem měla i z Yewerly Royala na Klínkách, syna našeho světového vítěze Dervische Dreamweavera, který vyhrál třídu otevřenou a dokončil titul Českého šampiona!

04.06.2019. 14:12

14. 4. 2019

Ve studených Českých Budějovicích, kde občas i províval sníh, se konala mezinárodní výstava psů. Posuzoval pan Vlastitslav Vojtek. Představila se malá ELANOR Gil-Endor a v poměrně silné konkurenci ve třídě mladých získala ocenění V1, CAJC. Byla jsem překvapena, jak snadno a suverénně se předváděla. V pohybu byla opravdu krásná! CELEBRÍAN Gil-Endor pak vyhrála svůj první český CAC, další CACIB a opět získala ocenění Best of Opposite Sex!.

Elanor Gil-Endor a její první CAJC

04.06.2019. 13:52