26. - 27. 10. 2019

Strávili jsme další příjemný víkend - tentokrát v Bratislavě. Letošní podzim je neuvěřiteně příjemný, jednu chvíli jsem chodila i v tričku.

Po oba dny CELEBRÍAN opět excelovala:

🏆 Danube CACIB Bratislava 🏆 25. 10. 2019 CELEBRÍAN Gil-Endor - Exc1, CAC, CACIB, BOB - posuzoval pan Róbert Kotlár, HU

🏆 Danube CACIB Bratislava 🏆 26. 10. 2019 CELEBRÍAN Gil-Endor - Exc1, CAC, CACIB, BOS - posuzoval pan Janusz Opara, PL

05.03.2020. 10:57

28. - 29. 9. 2019

Krásný víkend v rakouském Tullnu. Sem se vždycky těším a uvědomila jsem si, že do Tullnu na výstavy jezdím 25 let! Zažila jsem tu spousty nádherných momentů a i vítězství. No a i tentokrát se to povedlo – po oba dny CELEBRÍAN Gil-Endor vyhrála – získala 2 x výborná 1, CACA, CACIB i BOB. Těší mě to o to víc, že po oba dny posuzovali zkušení a renomovaní rozhodčí, na nichž jsem vlastně byla poprvé: v sobotu prezident FCI pan dr. Tamás Jákkel z Maďarska, v neděli Angličanka paní Jill Peak. Moc si vážím ocenění od takových rozhodčích!

Užili jsme si pohodové atmosféry a samozřejmě jsem nezapomněla v nedalekém Pettendorfu koupit dýně – to už se stalo při mé návštěvě Rakouska v tuto „tullnskou“ dobu vlastně tradicí. Doma pak z nich uděláme podzimní výzdobu…

05.03.2020. 10:51

9. 9. 2019

Po velmi dlouhé době jsem se rozhodla jet do Olomouce, nejen na výstavu, ale podívat se i po městě. Bohužel mě tentokrát přivítala škaredým počasím, kdy skoro pořád pršelo, takže jsem si ani nemohla vychutnat krásy města. Navíc centrum bylo v rekonstrukci, tak jsem se v těch dešťových kapkách cítila dost smutně. K tomu všemu k mému překvapení v centru vás se psem do restaurace nepustí! To už jsem tedy dlouho nezažila! Myslela jsem, že zůstanu o hladu, naštěstí jsem cestou do hotelu našla stranou centra příjemný bar / rock café, kde se psy problém neměli, dobře vařili a obsluha byla velice příjemná...
Druhý den na výstavě mé chmurné rozpoložení pokračovalo, nejen kvůli neměnnému počasí, kdy prší a prší (spíš by se slušelo použít repliku z filmu Na samotě u lesa), ale i výkonu pořadatelů výstavy, kteří ty, co si přivstali a jeli brzo ráno na výstaviště, poslali na vzdálená parkoviště s tím, že nejdřív se musí zaplnit ta, a potom teprve budou pouštět do areálu Flory... Tuhle moravskou logiku jsem tedy nevstřebala...

Výstava na Floře je určitě krásná v hezkém počasí, ale na déšť se organizátoři nepřipravili. Kruhy byly venku, sice pod velkými stany, ale pro vystovatele žádný kryt. Takže kolem těchto přístřešků rozmístěné stany vystavovatelů, že se téměř ke kruhům nedalo dostat. Hrozná móda, tentokrát však účelná. Chrtíků bylo všehovšudy 8, což je škoda! Určitě je na Moravě dost chovatelů i majitelů, kteří by se mohli ukázat. Posuzoval pan Petr Řehánek, byl velmi příjemný a věcný. Zadal jedinou velmi dobrou mladé fence, které naměřil 42 cm. Celebrían v mezitřídě porazila svou hezkou soupeřku a v boji o národníhovítěze i vítezku třídy otevřené a získala V1, CAC, Národní vítěz a BOS. Titul nejlepšího chrtíka dostal krásný černý pes dovezený z Ruska Bonitas Spirit De Beers Millenium Star. Sice pak trochu přestalo pršel a jen sem tam padal jemný vodní sprej, ale přesto jsem byla jsem ráda, že jsem se mohla vydat na dlouhou cestu zpátky, abych nechytla nedělní odpolední dopravní špičku.

11.09.2019. 10:38

22. 8. 2019

Dnes slavíme 20. leté výročí naší chovatelské stanice. Před 20 lety se narodil první vrh ze spojení Hannibal Des Trois Pyramides x Nina-Rosa Des Trois Pyramides, pejsek Aragorn a fenky Arwen a Arien.

22.08.2019. 14:00

13. 8. 2019

Bohužel chovatelský život není jen o tom krásném, ale mnohdy přináší i slzy a zármutek. Dnes ukončil svou životní pouť ve věku nedožitých 14. let náš krásný Elendil Gil-Endor, který žil na Slovensku ve stanici Quindici. Moc děkujeme, Zuzko, za celoživotní péči a lásku Elinkovi, nikdy na něj nezapomeneme, byl to opravdu výjimečný chrtík!

ELENDIL Gil-Endor (Secret d´Amour du Domaine de Chanteloup x Brethil Gil-Endor),
nar. 27. 12. 2005, zemřel 13. 8. 2019

22.08.2019. 13:52

14. 7. 2019

Další skvělý úspěch Celebrían Gil-Endor. Na národní výstavě v Mladé Boleslavi získala ocenění V1, CAC, Národní vítěz a BOB a navíc v závěrečných soutěžích vyhrála i skupinu 10 chrtů! Nestává se u nás často, že by chrtík stál na nejvyšším stupni. Děkuji panu rozhodčímu Robertu Kanásovi ze Slovenska.

22.08.2019. 13:45