24. 12. 2017

Krásné Vánoce! Naše štěňátka 5 týdnů stará.

31.12.2017. 16:19

17. 11. 2017

Ve středu 15. 11. se Lúthien narodila tři krásná a zdravá štěňátka - černý pejsek a dvě šedé fenky. Více najdete zde.Všichni jsou zdraví a mají se čile k světu!

27.11.2017. 22:05

13.11.2017Měli jsme velké štěstí, že za náhradní místo Světové výstavy 2017 bylo vybráno Lipsko. Jen kousek od nás, tedy obrovská příležitost vidět největší přehlídku chrtíků. Takže jsem se na neděli 12. 11. na krásné, rozlehlé a skvěle vybavené lipské výstaviště vydala. Přihlášeno bylo 160 chrtíků, opravdu úžasný počet, rozdělení byli do dvou kruhů. Musím ale přiznat, že mě překvapilo, že chyběli vystavovatelé z Francie, také jen Italů bylo pár, ani Skandinávie nebyla moc zastoupena a čekala bych i větší účast z Česka a Slovenska (které zcela chybělo), protože při enormně stoupajícím počtu narozených chrtíků u nás by se zájemci o toto plemeno měli trochu přiučit, jaký je evropský standard. Pro každého účastníka je velkým úspěchem samotná výborná. Velmi dobrých kupodivu nebylo zadáno až tolik, ale myslím si, že vesměs zaslouženě. V kruhu fen posuzoval rozhodčí, který byl pro většinu velkou neznámou – Ind, pan Sudarsan. Byl pro mě docela zajímavým příjemným překvapením, až na jednu výjimku... Konkurence ve všech třídách byla veliká, dokonce veteránek se předvedlo sedm! Bylo na co se dívat! Přiznám se však, že mě zklamalo pořadí třídy mladých fen – nevím, zda pan rozhodčí z 22 mladých chrtiček vybral opravdu to nejlepší... V ostatních třídách pak vybíral úplně jinak a bylo vidět, že chrtíky zná. Nejlepší fenou se stala pěkná, na můj vkus až příliš statná Lady Godiva Dei Raggi Di Luna (a získala pak i titul BOB). V kruhu psů jsme viděli skvělého Gerarda Jippings, náročného rozhodčího, který patří k velkým znalcům našeho plemene. Kupodivu mně připadal tentokrát mírnější – sice zadal i dobrou, ale jinak velmi dobrými celkem šetřil. Všechny třídy byly opravdu silně obsazené a viděli jsme téměř samé pěkné chrtíky. Já jsem vystavovala Dáina v otevřemé třídě, kde se sešlo 10 psů. Je pro mě velkou poctou, že jsme se umístili na skvělém druhém místě (V2, Res. VDH-CAC) za krásným černým Saint Laurentem Noir Dei Raggi Di Luna, který se pak stal Světovým vítězem. Jak se ukazuje, kvality Dáina dokáží ocenit spíš nároční zahraniční rozhodčí, než ti čeští, s nimiž jsem se letos ve výstavním kruhu setkala, kteří v posuzování chrtíků často tápou... Byla jsem z tohoto úspěchu opravdu nadšená, moc mě těšilo i setkání s Dáinovým bratrem (Dervisch Daydreamerem), který si také vedl skvěle – ve třídě šampionů ve vysoké konkurenci opravdu krásných psů skončil na 4. místě.

26.11.2017. 18:40

10. 11. 2017

Naše krásná Klárinka - CLARA BELLE du Domaine de Chanteloup dnes slaví 10 narozeniny!
Přejeme ji další krásné a šťastné roky života! Jsme moc rád, že jsme si nechali Klárčinu dceru Ringwil!

15.11.2017. 12:52

22. 10. 2017

V druhé polovině října jsem navštívila jednu z největších polských výstav – dvoudenní akci v Poznani. Poznaň mám moc ráda a vždy mám na ni hezké vzpomínky a ani tentokrát jsem nebyla zklamaná. Na první výstavě jsem zde byla už v roce 1989, tehdy jsme sem jeli vlakem, a Evropská výstava roku 2000 patří k nejkrásnějším výstavám, které jsem kdy zažila. Pokud jedete do Poznaně z Prahy, rozhodně doporučuji trasu po dálnici téměř k Berlínu a odtud na východ do Poznaně. I když je to asi o 130 km delší a úsek v Polsku je placený, je to mnohem kratší (dokud nebude postavena dálnice z jihu na sever) a pohodlnější – ušetřila jsem přes 2 hodiny! Ale zpátky k výstavě. Polské výstavy jsou výborně organizované a haly výstaviště nabízejí dostatek komfortu, jen parking zde patří k extrémně drahým (50 zl na den!). Poláci mají dobře zvládnutou přejímku a veterinární kontrolu, nikde není třeba čekat. Vystavovatelům v každé hale nabízejí několik tréninkových kruhů, což je perfektní služba, není problém těsně před vystavením psa proběhnout a optimálně „rozehřát“. Už dávno nejsou chrtíci v Polsku zastoupeni jen pár jedinci, po oba dny byla účast docela silná a bylo vidět i velmi hezké chrtíky. Zaujal mě šedý Stupor Mundi D´Artagnan, pěkný dvouletý, jemný pes, dobré výšky, který přece jen ještě potřebuje trochu dozrát, ale hezky se předváděl a působil velmi elegantně. My jsme měli v třídě šampionů v sobotu tři, v neděli pět účastníků! Dáin v sobotu: V1, CAC, CACIB, Crufts Qualification, Best of Breed – posuzovala paní Hanna Woźna-Gil (PL), v neděli: V2, R. CACIB – posuzoval pan Hans-Joachim Dux (DE).

15.11.2017. 12:49

28. 8. 2017

Krásné prostředí zámeckého parku v Mojmírovích, ubytování na zámku, dobré jídlo a vínko, relaxace v bazénu, ale hlavně výborně zorganizované výstavy okořeněné zajímavými rozhodčími, to byl poslední srpnový víkend na Slovensku.

V sobotu 26. 8. pořádal Slovenský klub chovatelov chrtov Středoevropskou výstavu chrtů, v neděli 27. 8. pak Klubovou výstavu chrtů. Přihlášeno bylo 25 chrtíků v sobotu a 18 v neděli, což není příliš vysoký počet, navíc téměř dvě třetiny tvořili chrtíci ze zahraničí – především z Čech, dále z Rakouska, Ruska a Polska. První den posuzoval pan Alan Dumortier, kterého jsme viděli před pár lety i na naší klubové výstavě. Pan rozhodčí jistě velice zkušený a znalý, jak jsem poslouchala jeho komentáře, všímal si důležitých detailů, přesto jsem byla z jeho posuzování rozpačitá. Přitom s pořadím psů a vítězi vyjma mezitřídy fen se určitě muselo souhlasit. Avšak na to, jak byl pan rozhodčí přísný na fenky, bylo překvapivé, jak benevolentní byl u psů. Tam se předvedla většina samců přerostlých a to v mnoha případech víc než značně, což by se mělo odrazit na známce. Škoda také, že překlad posudků měl k přesnosti daleko a stíraly se tak důležité detaily. Ve psech byla nabitá třída šampionů a po týdnu oplatil Dáinovi výhru v Bratislavě krásný černý Nubiad Loverly Trussardi, mladý, jemný pes vynikající krve, který se snadno a přesvědčivě prosadil s vítězi mezitiřídy a otevřené a získal titul Středoevropského vítěze. Dáin – Dervisch Dreamwever skončil v silné obsazené třídě šampionů na druhém místě. Hezký pohled byl na veterána Cirillo Tileca, který jako by ve svém starším věku nabýval elegantní důstojnosti. Ve fenkách si titul Středoevropské vítězky odnesla také šampionka – černá ruská Angelo Celeste Zemma Zeories (i zde byla velká konkurence 4 šampionek), která pak měla sice jen jednu soupeřku, ale velmi hezkou plavou Bertucii Corallo Blue (v mezitřídě pan rozhodčí zadal pouze velmi dobré). V čestné třídě pak prvenství získala moje Ringwil Gil-Endor, která pak v závěrečných soutěžích vybojovala Reserve Best in Show of Honour Class. Potěšilo mě, že si stále udržuje krásu a pěkné předvedení! No a nechyběla ani veteránka – stále atraktivní Dolce Vita du Domaine de Chanteloup (v „rozběhu“ s Cirillem vyhrála Best of Veteran), kterou jsem měla tu čest předvádět v závěrečných soutěžích veteránů, kde získala hezké třetí místo. Nejkrásnějším italským chrtíkem (Best of Breed) se stala Angelo Celeste Zemma Zeories, má opravdu krásný pohyb a toto nejvyšší ocenění si bezpochyby zasloužila (těšilo mě, že jsem tuto fenku v rozhodování, kdo BOB dostane, předváděla). Spolu s Nubiad Loverly Trussardim pak zvítězili jako nejkrásnější pár výstavy a opravdu jim to moc slušelo. Je to, jak jsem se dozvěděla od majitelky, i budoucí chovný pár – takže opravdu ideální vítězná dvojice.

V neděli na klubové výstavě oba Středoevropští vítězové chyběli. Posuzovala paní Barbara Ruth Smithová, Američanka žijící ve Švédsku. Působila velice profesionálně a mile, vyzařoval z ní příjemný klid a rozvaha. Mezi psy byl nejúspěšnější Dáin - Dervisch Dreamwever, který porazil svého soupeře šampiona, krásného Fachira Tileco. Porazil pak psa z třídy otevřené a získal titul Klubového vítěze. Ve fenkách tento titul připadl v konkurenci vítězek otevřené třídy a třídy šampionů mladé, jemné, krásné Niobě Quindici, které pak paní rozhodčí přisoudila i ocenění Best of Breed. Titul Best of Opposite Sex v konkurenci mladého rakouského psa Fabrizzia Frangipani Le Doue a veterána Cirilla získal můj Dáin. Po oba dny byly připraveny nejen vítězům kokardy, poháry pro nejúspěšnější a v závěrečných soutěžích velké rozety, poháry, pytle s krmením… Výstava byla skvěle připravená a organizátorům patří za jejich práci velký dík. Musím ještě zmínit další dva rozhodčí, kteří sice chrtíky neposuzovali, ale jak jsem aspoň po očku do jejich kruhů nahlédla a přečetla posudky, byli opravdu velmi milí a precizní. Nevím, zda mě víc zaujala stále usměvavá Kanaďanka paní Jocelyn Gagne nebo impozantní zjevem i přístupem pan Bo Bengtson, pro změnu Švéd žijící v USA. Moc příjemný víkend – v Mojmírovcích jsem byla podruhé a opět nezklamaly!

11.10.2017. 10:54

Doporučujeme

Klub chovatelov chrtov