9. 6. 2019

Dnes slaví úžasných 16 let BILBO Gil-Endor, můj báječný a výjimečný chrtík. Je to poprvé, co slaví narozeniny sám, vždy předtím se těšil z těchto okamžiků se svou sestřičkou Brethil. Ta nás však opustila v listopadu 2018... Bilbo tentorkát nedostal dortík, protože špatně jí, takže by se ho asi ani nedotkl... Kromě toho každodenního přetahování, aby spořádal 2 x denně porci krmení, je Bilbo naprosto v pořádku, na svůj věk dost čilý, pohyblivý, celkem dobře vidí, ale hůře slyší. Srdíčko mu na jeho věku funguje parádně. Máme z něj radost, je to naše velká láska! Hodně zdraví a pohody do dalších let! Na jedné vzpomínkové fotce ještě s Brethilkou, když slavili 13. narozeniny.

21.08.2019. 11:18

26. 5. 2019

V neděli 26. 5. se konala klubová výstava Klubu chovatelů italských chrtíků, tentokrát na novém místě ve Stříteži v hotelu Tři věžičky. Prostředí to bylo skvělé pro psy, pro lidi až tak úžasné ne, ale hlavně že naši miláčkové měli pohodlí a možnost se krásně projít. Posuzovala paní Katrin Raie z Estonska, chovatelka chrtíků (stanice Dragonhunter). Byl velmi milá a pečlivá, ale nepřišlo mi, že by měla nějaký jasný a vyhraněný názor na chrtíky. Když jsem se podívala na vítěze jednotlivých tříd, byl to typem pokaždé úplně jiný chrtík. Byla dost přísná, například ve třídě TOP class fenky zadala všem ostříleným šampionkám bůhví proč známku velmi dobrá, ale ve psech ji například nerušila široká hrubá hlava s výrazným stopem a kulatýma očima a ocenila ji výbornou… No, tak to zkrátka chodí. Byla jsem proto spokojená, že v silně obsazené mezitřídě Celebrían vyhrála a získala V1, CAC. Dále jsem vystavovala 11 a půl letou Claru Belle ve třídě metuzalémů, ráda ukážu své staré pejsky v dobré kondici. Myslím, že paní rozhodčí se Clara velice líbila, dostala V1 a Nejlepší metuzalém! Za fotky děkuji paní Štěpánkové.

21.08.2019. 10:42

19. 5. 2019

Na mezinárodní výstavě v Litoměřicích Celebrían opět excelovala - získala V1, CAC, CACIB, BOB a v závěrečných soutěžích i 4. místo v 10. skupině chrtů. Po delší době se ve výstavním kruhu proběhla i maminka Bríanky Lúthien Gil-Endor, která již dospěla do veteránského věku a získala tedy ocenění Nejlepší veterán. Posuzovala paní Veronika Frolíková, která získává opravdu skvělé oko na chrtíky.

21.08.2019. 10:24

21. 4. 2019

Mezinárodní výstava v Praze na výstavišti v Letňanech. Tohle prostředí nemám moc ráda... Pořadatelé ale dělali velký kus práce - velké kruhy s koberci, pozvali zajímavé rozhodčí, závěrečné soutěže byly ve velkém stylu. Představilo se 26 chrtíků, posuzovala velmi znalá a náročná rozhodčí ze Švédska paní Ingela Kyrklundová. O to víc mě těší, že Celebrían u ní zabodovala a v konkurenci fenek jak ve své třídě, tak pak vítězek otevřená a šampionů opět zvítězila a tentokrát získala i titul nejlepšího chrtíka - Best of Breed - výborná 1, CAC, CACIB, BOB. V závěrečných soutěžích se pak umístila na krásném 3. místě skupiny 10 a paní rozhodčí mně opět poblahopřála k tak krásné fence. Moc mě to potěšilo.

A velkou radost jsem měla i z Yewerly Royala na Klínkách, syna našeho světového vítěze Dervische Dreamweavera, který vyhrál třídu otevřenou a dokončil titul Českého šampiona!

04.06.2019. 14:12

14. 4. 2019

Ve studených Českých Budějovicích, kde občas i províval sníh, se konala mezinárodní výstava psů. Posuzoval pan Vlastitslav Vojtek. Představila se malá ELANOR Gil-Endor a v poměrně silné konkurenci ve třídě mladých získala ocenění V1, CAJC. Byla jsem překvapena, jak snadno a suverénně se předváděla. V pohybu byla opravdu krásná! CELEBRÍAN Gil-Endor pak vyhrála svůj první český CAC, další CACIB a opět získala ocenění Best of Opposite Sex!.

Elanor Gil-Endor a její první CAJC

04.06.2019. 13:52

9. 2. 2019

DÁIN (Dervisch Dreamweaver) získal potřetí za sebou ocenění TOP CHRTÍK - tento titul mu patří v roce 2016, 2017 i v roce 2018. Vyhrál nejen kategorii psů, ale stal se i absolutním vítězem s velkým náskokem před svými soupeři. Žádnému chrtíkovi se to zatím nepodařilo. Škoda jen, že jak Dáin opakovaně tento prestižní titul vyhrává, výbor Klubu chovatelů italských chrtíků ceny zmenšuje a zmenšuje... No až vyhraje někdo jiný, třeba zase dostane velkou kokardu jako dřív.
Dáin je můj milovaný pes, jsem moc hrdá na jeho úspěchy, ale hlavně jsem šťastná, že je to tak skvělý a pohodový chrtík!

23.04.2019. 15:02

Doporučujeme

Klub chovatelov chrtov