22. 8. 2016

Dnes je to 17 let od narození našeho prvního vrhu. Nikdo z aktérů už nežije, i když Aragorn Gil-Endor tu ještě letos v únoru byl. Moc na všechny – Hannibala, Rozetku, Aragorna, Arwen a Arien vzpomínám.

Toto datum je i výročím narození Mistrala des Trois Pyramides, dnes slaví nedožité dvacátiny!

V sobotu 20. 8. 2016 jsme byli v Bratislavě na mezinárodní výstavě na dostihovém závodišti. Tuto výstavu mám velmi ráda a jezdím na ni přes dvacet let. Tentokrát ale nic moc, organizátoři se moc neukázali – po dlouhé době jsem zažila totálně nezvládnuté parkování, ani kruhy nebyly dobré – sice na závodišti neočekávám zcela rovný povrch, ale aspoň by mohla být posekaná tráva. A to, že u záchodu sedí dvě ženské a hlídají, aby se na WC nedostal pes, mně na psí výstavě také přijde nepatřičné. Delegovanou rozhodčí byla paní Željka Halper Drazič z Chorvatska, kterou jsem nikdy předtím neviděla. Její posuzování se mi nelíbilo. Ne proto, že Dáin nevyhrál – ocenění V2, R. CAC, R. CACIB není žádná ostuda (vím, co mám doma a jak si stojí vůči konkurenci), ale bylo vidět, že rozhodčí a italští chrtíci mají k sobě hodně daleko. Sice se všem psům hodně věnovala a prohlížela je, ale spíše to na mě dělalo dojem, že hledá čas pro sebe, aby se nějak rozhodla. S přibývajícím časem vypadala nesoustředěnější a roztěkanější, škrtala v posudcích... Nejen rozhodnutí, ale způsob posouzení na mě působil nepříjemně. Když jsem šla o Res. CACIB, jen na mě ukázala prstem, sotva jsem vstoupila do kruhu. To mi přijde neucitvé i vůči nastoupeným soupeřům, protože by mělo jít o změření kvalit, i když už předtím všechny psy viděla. Někdy si říkám, jak jsme my, vystavovatelé, rukojmími posuzovatelů, hlavně těchto allroundů. Myslím, že právě oni by si měli sami sebekriticky říct, zda mají dostatek odborných i praktických znalostí trendů v pro ně neznámém plemeni a zkušeností posoudit to které plemeno tak, aby dali vystavovatelům, kteří je platí, odpovídající servis. My, co už jezdíme desítky let na výstavy, si nad tím jen povzdychneme, ale ti, co začínají a objevují se na výstavách jen pár roků, takto mají bohužel hodně deformovaný pohled... Nevím, jak byli spokojeni vystavovatelé ostatních plemen, ale pro mě bylo delegování této dámy velkým omylem.
Nebýt toho, že jsem strávila příjemný večer se Zuzkou Slivoňovou, potkala během dvou dnů Zlatěnku a Ziraka a potěšila se tím, jak dobře se jim vede, byl by tenhle výlet jen zbytečným vyhozením velkých peněz, které bych dokázala utratit rozhodně smysluplněji.

22.08.2016. 10:30