3. 6. 2015

Dneska slaví 7 měsíců náš Dáin - Dervisch Dreamweaver. Je to krásný, veselý psík, který se postupně od našich mladých Miminky a Ungolky naučil samozřejmě všem lumpárnám, ale to patří k jejich věku. Na každého u plotu blafe, ale zvláštně - říkáme, že švédsky... Více o něm ZDE.

A přinášíme krásné fotky Miminky - Messaliny Quindici z jejího výstavního debutu na mezinárodní výstavě v Litoměřicích. Děkujeme Evě Mizerové, že zmáčka spoušť tak zdařile... A posíláme pozdravy do Bratislavy, tedy Zálesia, k chovatelce Zuzce Slivoňové a mamince Dolce a sestřičce Makarii.

V sobotu jsme byli s Ringwilkou na mezinárodní výstavě v Leszně připravené na letišti místního leteckého klubu. Podle toho vypadal povrch kruhů - byl jeden z nejhorších, jaký jsem kdy viděla. Horší snad byl jen v Maďarsku. Na vysoko posekané strniště s ostrými stébly. Počasí proměnlivé, občas krápalo a byl velice silný vítr. Pro chrtíky tedy nic moc. Ale i přesto byla výstava jinak velice hezky připravená, jak už Poláci umějí, a líbila se mi. Posuzoval pan A. Kazimierski, velice milý pán, který se s polskými vystavovateli znal a povídal si s nimi v kruhu... Byl pečlivý a možná až trochu moc zdlouhavý. Ne vždy zadával všechny tituly. Vystavovalo se jedenáct chrtíků. Musím říct, že mě předvedení chrtíci moc neoslnili, možná se díky podmínkám neukázali v tom nejlepším světle. Ringwil si odnesla res. CACIB, tentokrát neměla svůj den, nechtěla moc chodit a vrhala na mě občas zoufalé pohledy. Rozhodně jí podmínky nevyhovovaly, ale byly zkrátka pro všechny stejné. Takže jsem po pár krocích tušila, že nás tentokrát úspěch nečeká. Ale každý den není posvícení... Potěšila mě moc přátelská atmosféra - vlídní organiátoři, milí návštěvníci. Zažila jsem něco, co si pamatuju z "dávných dob" - lidé se spolu dávali do řeči, i ti neznámí, sice ne ti od chrtíků, ale povídala jsem si s afganáři, s paní se sheltií, s majitelem švýcarského ovčáka, probrali jsme psy, výstavy a i historii našich národů :-).
A ještě musím zmínit návštěvu našeho téměř jedenáctiletého štěňátka - přijel se na nás podívat Cormallen - chtěl ještě vidět svou maminku, což se mu samozřejmě podařilo. Hodně mi připomíná Bilba, dokonce se také směje, je ve skvělé kondici a jeho věk na něm kromě šedin vůbec není vidět.

03.06.2015. 09:50