27.10. 2014

Právě prošlý víkend se v Brně konala Evropská výstava psů, chrtíci se vystavovali v pátek 24. 10. Byl to nádherný den a výstava se opravdu vydařila - nejen organizačně, ale hlavně přehlídkou opravdu překrásných psů. Dobrý dojem umocnil i rozhodčí pan Jipping, který neměl lehkou práci, ale zhostil se jí výborně. Vyhráli opravdu ti nejlepší, každý, kdo dostal výbornou, musel být poctěn. Mnoho psů, kteří u nás dostávají nejvyšší ocenění, od náročného rozhodčího dostalo velmi dobrou, ale to je prostě pohled z té nejvyšší úrovně. Moc mě těší, že Ringwil dostala v mezitřídě skvělé ocenění V4 a Bilbo ve třídě veteránů, kde se předvedli tentokrát tři psi, skončil na druhém místě v V2 a byl výrazně nejstarším zástupcem plemene. Mám rozepsanou podrobnější reportáž o výstavě, snad se na ni dostane dnes večer. Aspoň pár fotografií:

Bilbo Gil-Endor se předvedl jako 11 a půl letý ve veteránech, získal V2. Ringwil Gil-Endor se v mezitřídě v silné konkurenci umístila na skvělém čtvrtém místě - V4.

ZDE je můj pohled na Evropskou výstavu.

No a nemohu opomenout štěňátka Lúthien - dnes je jim 15 dní a už koukají, na fotkách jsou třináctidenní a otevřené oči měl jen Umbar.

Štěňátka U vrhu - 13 dní Ulmo 13 dní
Umbar 13 dní Ungoliant 13 dní

27.10.2014. 14:06