14. 6. 2014

Opět novinky po delší době - nasbíralo se jich zase dost.
Především se minulý víkend 8. 6. konala klubová výstava Klubu chovatelů italských chrtíků v Náměšti nad Oslavou. Po loňském propršeném dni jsme si letos opět užili nádherné letní počasí, takže se neděle opravdu vydařila. Sešlo se celkem 31 chrtíků, vzhledem k letošní všeobecně nižší účasti vystavovatelů na všech stupních výstav to byla největší přehlídka tohoto plemene. A musím říct, že se předvedli samí opravdu krásní psi. Proto mě moc těší, že v takové konkurenci byli naši chrtíci tak úspěšní.
Ve třídě vítězů Legolas porazil své dva soupeře a získal V1, CAC. O titul Klubový vítěz se utkal se svým synem, velmi hezkým černým Joshem King of Ivar z otevřené třídy a plavým psem Kuba Libre na Klínkách. Tento pěkný a výborně se předvádějící psík ideální velikosti, který letos sbírá většinu vavřínů, titul vyhrál. Ve veteránech se předvedl 11letý Bilbo (v předvečer svých narozenin) se svým o necelé tři roky mladším synovcem Elendilem, který na veterána téměř nevypadá. Bilbo zvítězil pravděpodobně díky kombinaci své skvělé kondice a pokročilého věku. Nesmím zapomenout ještě na Raurose ve třídě mladých, který získal V2. Byl poprvé na výstavě, a to se samozřejmě odrazilo na jeho předvedení, navíc je zrovna ve věku, kdy je vytáhlý a hubený - není ještě hotový a potřebuje nabrat substanci. Ale byla to pro něj velká zkušenost.

Ve fenkách se mezi štěňaty předvedla mlaďounká Tirion a ta byla ve velké pohodě. Nejsilněji obsazenou třídou byla mezitřída fen (6 fenek) a byla jsem opravdu pyšná, že ji vyhrála Ringwil - a nezůstalo jen u jejího prvního CACe.

Nakonec vyhrála celou výstavu! Nejdříve šla o Klubového vítěze s vítězkou otevřené třídy Nienor Gil-Endor a Táňou Ferite Bugsy, která získala CAC ve třídě vítězů, a odnesla si pohár Klubového vítěze, pak byli jejími soupeři o titul "BOB - Nejlepší italský chrtík" pes Kuba Libre a nejlepší mladý chrtík, překrásná šedá Lavinia Lamia Quindici a i zde RINGWIL vyhrála. Byla jsem moc šťastná, hlavně mi dělalo radost, jak hezky se předváděla. Poslední tři týdny byla každý víkend na výstavě a hodně jsme i mimo ně trénovali, takže pochopila, oč na výstavách jde, a její prezentace šla výrazně nahoru, což se na výsledcích projevilo (MV Litoměřice - třída mladých V2, MV Nitra - mezitřída V1, CAC, R.CACIB, KV Náměšť nad Oslavou - mezitřída V1, CAC, KV, BOB).

Nienor vyhrála otevřenou třídu Ringwil - s pohárem a cenami za BOB

Rozhodčí paní Michaela Pavlásková posuzovala zcela konzistentně, z jejího rozhodování celkem jasně vyplývalo, čemu dává přednost - jemně stavěným chrtíkům správné výšky, elegantním a s korektním pohybem. Mně se asi nejvíc líbil její citlivý přístup k těm starším chrtíkům, které dokázala ocenit. Vystavovala jsem kromě Bilba i čtrnáctiletou Romanzii ve třídě metuzalémů a moc mě potěšily neotřelé posudky, které nám paní Pavlásková dala:
Bilbo Gil-Endor: Jsem ráda, že mohu pogratulovat tomuto krásnému psovi k 11. narozeninám a k jeho výtečné kondici a milé povaze.
Romanzia des Trois Pyramides: Jsem šťastná, že jsem se po letech setkala na výstavě s touto okouzlující fenkou a gratuluji ke krásnému věku 14 let.
Možná si někdo z těch mladých vystavovatelů říkal, co tam lezu s těmi šedivými psy, ale myslím si, že pochlubit se veterány a metuzalémy ve výborné kondici je asi to největší zadostučinění chovatele. Přála bych těm dnešním mladým chrtíkům, aby se v tak skvělém stavu mohli také jednou předvést ve značně pokročilém věku. Na závěr pak v konkurenci tří skupin (šedé Gil-Endor a Next Level), vyhrála nejlepší chovatelskou skupinu čtveřice čtyř černých Gil-Endorů od tří matek a čtyř otců - Bilbo, Elendil, Nienor a Lúthien. Byl to pro nás nádherný den!

Děkuji Radce Jandové za fotky z výstavy.

RINGWIL byla ten den i uchovněna - podrobnosti zde.

Během minulých dnů a týdnů přicházely i nové krásné fotky našich štěňátek. Aspoň pár z nich zde uveřejňuji: fotky Luny - Tilion z Německa a nádhernou fotku Tirion se svou kamarádkou Nienor.

Luna (Tilion) si užívá sluníčka Krásná trojice!
(Kristýna s Nori a Tiri)

A stejný víkend jako Ringwil by opět úspěšný i její bratr ROHAN a získal na výstavě v Lublinu V1, CAC, Best male, BOB, IV. místo BIG. Moc blahopřejme!

14.06.2014. 18:27