12. 8. 2014

Po dlouhé době se nám podařilo si zařídit doma hlídání, a tak jsme mohli s menší částí smečky vyrazit oba s manželem na víkendovou akci slovenského Klubu chovatelů chrtů 9. a 10. 8. - na klubovou a speciální výstavu v Topolčiankách. Ubytovaní jsme byli přímo na zámku vedle rozsáhlého krásného parku, kde se psi skvěle proběhli a my jsme se mohli pokochat známými i exotickými stromy. Výstavy samy byly tentokrát asi kilometr dál na dostihovém závodišti, kde bylo vše hezky připraveno, jen vydržet sluneční úpal bylo docela náročné, ale zvládnutelné.
V sobotu byla pořádána klubová výstava, na niž bylo přihlášeno mnohem více psů, chrtíků bylo 25, kromě nás cizinců :-) přijeli i vystavovatelé z Polska. Posuzovala paní Nina Nesvadba z Rakouska. V mladých psech se předvedl pouze jeden - pěkný plavý Eterno di Sangue Regale, ale kvůli přílišné výšce dostal VD. O klubového vítěze zde jdou všichni vítězové tříd, tedy i veterán, kde jsem předváděla jedenáctiletého Bilba, který od paní rozhodčí dostal v posudku poklonu, a vítěz třídy čestné, kde se předvedl Legolas. O titul však bojovali především vítěz otevřené třídy Lupavaro Federico a šampion Sanny Feritte Bugsy. Paní posuzovatelka zadala titul KV pro mě trochu překvapivě plavému Federicovi, i když Sanny měl v pohybu i postoji rozhodně větší jiskru a šarm. Ve fenách byla nadupaná třída mladých, předvedlo se šest fenek a zaslouženě vyhrála nádherná Lavinia Lamia Quindici. Získala CAJC, KV mladých a Junior BOB a to nebyl ještě konečný výčet jejích úspěchů... V mezitřídě měla Ringwil dvě soupeřky, které porazila, a pak se utkala s vítězkou třídy otevřené a pracovní o klubového vítěze. Ringwil se krásně předváděla a tak jsem byla šťastná, že jsme tento titul získaly. Pak už se šlo o BOB - vítěze plemene s mladými, dospělými a veterány. Nejvyšší titul zadala paní Nesvadba mladé Lavinii, která opravdu upoutala skvělou stavbou těla, elegancí a bezchybným pohybem. Zaslouženě pak i v závěrečných soutěžích vyhrála Junior BIS. Moc jí a Zuzce Slivoňové blahopřejeme. V závěrečných soutěžích jsem předváděla i Bilba, který mezi veterány obsadil hezké třetí místo, stejně jako pár Legolas a Ringwil. Byl to tedy skvělý a úspěšný, i když hodně dlouhý den. Honem jsme proto spěchali do příjemného pokoje si odpočinout a nakrmit unavené psíky, hlavně pro Bilba to bylo dost náročné. Po chvíli spánku jsme si dali osvěžující procházku po parku a večer šli na společnou večeři a strávili jsme příjemné chvíle u topolčianského vína a hovoru s přáteli.
V neděli nás čekala Speciální výstava chrtů. Chrtíků bylo přihlášeno méně - 14. Posuzoval pan Vojtek, který už tradičně nasazuje přísný metr. A tak mezi dospělými psy dostali výbornou jen veterán Bilbo a Legolas z čestné třídy a oba se utkali o titul Vítěz speciální výstavy. Bilbo (už zjevně odpočatý) měl skvělý den a předvedl nádherný pohyb, že mu pan rozhodčí zadal tento titul a titul Nejlepší pes. Nevím, který chrtík v takovém věku něco podobného vyhrál. I ve fenkách se nám dařilo. Ringwil vyhrála mezitřídu, a protože i zde se to hemžilo velmi dobrými, získala i ocenění Vítěz speciální výstavy a Nejlepší fena, v zápětí pak i BOB. BOS - Best of Opposite Sex připadl jedenáctiletému Bilbovi. V závěrečných soutěžích se trochu opakoval předešlý den - Bilbo i tentokrát skončil ve veteránech na třetím místě, v párech jsme si to trochu přehodili s vipety a z pěti párů skončili Legolas s Ringwil tentokrát druzí! Úmorné vedro před závěrečnými soutěžemi na chvíli svlažil déšť, ale brzy bylo jako v sauně. Byly to krásné dva dny, navíc plné úspěchů, ale rádi jsme to rychle sbalili a vydali se na cestu domů. Slovenský Klub chovatelů chrtů určitě zaslouží poklonu za skvělou víkendovou akci!

Legolas a Ringwil - 2. místo v soutěži párů

Ringwil - Nejlepší fena, VSV, BOB Legolas a Ringwil - pár v pohybu
Ringwil při závěrečné přehlídce

12.08.2014. 19:24