9. 6. 2013

Za posledních 14 dnů mám spoustu novinek, takže postupně se k nim vracím:

Dneska oslavili ve zdraví a ve velké pohodě své desáté narozeniny Bilbo a Breťka. Dostali samozřejmě dort a s prvním ochutnáváním jim pomohla i maminka Romanzia, které jsme k jejím nedávným 13 narozeninám dortík nestačili připravit. Samozřejmě že večer si na něm pochutnali všichni. B-vrh byl první, který se narodil v domku v Šestajovicích, patří mezi mé nejpodařenější a výstavně i chovně nejvýznamnější vrhy.

Bilbo, Brethil a maminka Romanzia Dort k 10. narozeninám B-vrhu Breťka je nejzvědavější. Jak moc mi to připomnělo Rozetku před necelým rokem... No a honem sníst to nejlepší zdobení...

Minulý víkend ve dnech 1. a 2. 6. se konala v Náměšti nad Oslavou Speciální výstava chrtů a Klubová výstava Klubu chovatelů italských chrtíků. V sobotu speciálku posuzoval Jean-Louis Grünheid, majitel známé a slavné stanice du Manoir des Ombreuses. Překvapilo mě, že na takového specialistu, který má neskutečné teoretické i praktické znalosti o našem plemeni, nepřijelo více vystavovatelů. Zaujal mě Junior BOB, krásný černý Josh King of Ivar, Legolasův syn, konečně jsem měla možnost si ho pořádně prohlédnout a promluvit si s jeho milými majiteli. Pan rozhodčí ho velmi obdivoval a i přes horší předvedení (jeho majitelé s výstavami začínají) jeho kvality snadno rozpoznal a dal ho na první místo... Legi vyhrál třídu vítězů, Bilbo uchvátil pana rozhodčího ve třídě veteránů a Clara porazila svou soupeřku ve třídě čestné. V závěrečných soutěžích pak Legolas a Clara vyhráli ve velké konkurenci 6 párů Nejlepší pár výstavy, pan rozhodčí váhal mezi chrtíky a afgány proslulé stanice Gandamak. Tím větší čest pro mě, navíc oba jsou opravdu velmi krásný pár a i perfektně reprodukující, jak ukázali u vrhu R!
Nedělní klubová výstava pro mě byla obrovským stresem, vyčerpáním a smutkem, nepřijela paní rozhodčí, takže jsme museli hledat náhradní řešení. Pomohla nám švédská chovatelka vipetů paní Kyrklund (posuzovala na speciálce v sobotu), které jsem neplánovaně tlumočila a zapisovala. Přihlášeno bylo 44 psů, nějací chyběli. Pak jsme ještě bonitovali 16 chrtíků, s nimiž nám zase pomohl pan Grünheid. Celý den až do půl čtvrté jsem seděla u stolu nebo byla ve výstavním kruhu, moji psi byli chudáci pořád zavření v autě... Děkuju těm, co mi pomohli je vyvenčit a vystavit. Neměla jsem čas si ani vyfotit a pohladit Raurose, který se přijel podívat, bylo mi z celého dne nanic, i když naštěstí vše dopadlo dobře a zvládli jsme to... Velkou radost mi udělal Keleborn, který ve velké konkurenci vyhrál titul Klubového vítěze. A také jsem velmi ráda viděla Olínka (Olórina), který se výstavnímu předvední spíše učí (získal V2, R. CAC), při bonitaci se Jean-Louis Grünheidovi velice líbil a oceňoval i jeho perfektní rodokmen.

Legolas V1, CAC ve třídě vítězů Bilbo - Nejlepší veterán Clara Belle - V1 ve třídě čestné

No a těsně před tím náročným víkendem odešla do svých domovů tři štěňátka: Sirion odjela do Rakouska, kde bude mít za kamarádku Nimloth, a podle prvních zpráv jsou skvělá dvojka. Další černá Silmarien si zvyká na městský život v Praze a náš blonďák Rohan už je v Polsku ve smečce polských chrtů a mopslíků. Všem přejeme hodně štěstí.

Sirion a Andrea Silmarien a Jitka Rohan a Ewa

09.06.2013. 19:01