7. 7. 2013

Tento prodloužený víkend jsme si udělali pěkný výlet na špitál v Kuksu hraběte Šporka, nemohli jsme samozřejmě opomenout známé Braunovy sochy v nedalekém lese Betlém. No a kousek odtud je i pohádkově laděná přehrada Les království. Na výlet jsme vzali Bilba a Legiho, protože doma hárá Clara, tak aby kluci přišli na jiné myšlenky. Tady je pár fotek:

Známá barokní stavba v Kuksu není zámek, ale špitál. Proslul Braunovými sochami ctností a neřestí Z druhé strany areálu je krásná zahrada, také zdobená mnoha sochami, areál se revitalizuje a nutně to potřebuje! Na druhém břehu stával zámek a byly tam proslulé lázně. Dnes zbylo jen pár budov a krásné schodiště s fontánou s Tritony.
V Betlému v lese jsou nádherné Braunovy sochy - nejznámější je poustevník Garin Bohužel všechny plastiky jsou značně poškozené přírodními vlivy a je jen otázkou času... ... zda vůbec přežijí - reliéfy vlevo jsou pokryté lišejníky, sochy této fontány jsou bez hlav a končetin.
Krásná přehrada Les království na Labi se dvěma branami No a pohled z druhé strany této výrazně zakřívené přehrady Legolas na procházce podél přehrady

A tady je pár fotek z Itálie - je vidět, že Ríanka si se svým kamarádem dobře rozumí!

A ještě novinky od Raurose z Třebíče - má se dobře, je to pěkný výrostek, těšíme se, jaký fešák z něj bude.

07.07.2013. 21:36