4. 2. 2013

Uplynulý víkend byl pro nás velmi náročný. V sobotu na Hromnice jsme jeli na výstavu DuoCACIB v Brně a v neděli odjížděl do svého nového domova Peregrin, večer nás pak čekala polská návštěva na krytí.

Peregrin slavil v neděli tři měsíce a přijeli si pro něj milí a laskaví mladí lidé z Budapešti, kterým bude, jak doufám, dělat jen samou radost. Podle prvních zpráv je Pipin úžasný, dobře zvládl cestu a snadno se přizpůsobuje novému prostředí. Tady je aspoň pár jeho fotograifí z posledních dnů u nás doma a fotka z odchodu... tady a u vrhu P.

Pár slov k sobotní výstavě v Brně: Naštěstí bylo dobré počasí bez sněhu a s teplotou nad nulou, sice ze začátku s deštěm, ale pořád lepší než vloni s velkými mrazy. Přihlášeno bylo 26 chrtíků, ale 4 chyběli. Ale i tak krásná konkurence za začátek sezóny! Posuzoval pan Vojtek. U psů byl podle mě až přehnaně přísný a u fen zase až přliš benevolentní. Ve třídě mladých jsem předváděla Olórina, který k mému velkému překvapení vyhrál v konkurenci 3 psů CAJC a pak i Best of Junior (BOJ) - Nejlepší mladý. Oli je krásný pes, ale potřebuje se dodělat, hezky chodí, ale hůř se předvádí v postoji. Ve své třídě měl krásného konkurenta, černého psíka Josh King of Ivar. Až po posouzení jsem podle katalogu zjistila, že to je Legolasův syn. Bohužel pán s ním už někam zmizel, tak jsem si s ním ani nestačila popovídat a Legiho potomka si lépe prohlédnout!
V mezitřídě měl Mallorn za soupeře krásného černého ruského psa Yuliy Cesar, který loni vyhrál u paní Arhens třídu mladých. Dospěl v opravdu elegantního psa, takže Mallorn za ním musel skončit druhý. Podle mne si Yuliy zasloužil CACIBa a možná i BOBa, moc se mi líbil, krásně se i předváděl. Viděla jsem i jeho otce Calista - je úžasně krásný a harmonický pes, skutečně samčího výrazu. Je sice už prošedivělý, ale nádherný představitel plemene. Připomněl mi dávné psy des Trois Pyramides, které má také v rodokmenu. Ve třídě šampionů skončil Legi druhý, což mě po úspěchu Olórina nepřekvapilo. Ve fenách byla hezká třída mladých. V šampionech vyhrála CACIB a pak i BOB zkušená harcovnice výstavních kruhů pořád krásná Dolce Vita du Domaine de Chanteloup. Výsledky výstavy najdete zde.

04.02.2013. 20:46