30. 11. 2013

Včera jsme byli na národní výstavě v polském městečku Swiebodzice. Výstava se konala netradičně v pátek odpoledne, vlastně byla třídenní, protože v sobotu a neděli byly vystavovány další skupiny. Chrty posuzoval srbský rozhodčí pan Nemanja Jovanovič, rozhodčí zkušený a opravdu velice znalý, který dokáže postřehnout detaily a jehož vystupování je velice příjemné a profesionální. Vlastně i proto jsem na tuto výstavu jela a byla jsem moc ráda, že se zde nekonala změna rozhodčího, jak je to typické pro mnohé jiné země... A také jsme potřebovali posledního CACe pro splnění podmínek pro polského šampiona.
Vystavovalo se 8 chrtíků, což na tak malou výstavu bylo docela dost, bylo jich ostatně nejvíce ze všech chrtů. Viděla jsem zase úplně jiné psy, než na předchozích výstavách v Polsku, je vidět, že polští chovatelé hojně dovážejí chrtíky ze všech možných chovů, aby oživili krev. Všichni byli velmi pěkní a na výborné úrovni, jen fenka v mezitřídě mě moc neoslovila, ani předvedením. Ve psech získal Legolas potřebný třetí CWC, nejlepšího psa pak vyhrál černý pes z litevského chovu, velice hezký, velmi samčí, ale zdaleka nejvyšší, hodně pevné stavby. Lúthien také vyhrála třídu šampionů a CWC, dále pak dostala v konkurenci vítězek mezitřídy a otevřené třídy i titul Nejlepší fena. V soutěží o BOB dal pan rozhodčí opět přednost nejlepšímu psovi.
Velmi příjemně jsem si popovídala s polskými chovatelkami, obě mi chválili Rohana a jeho nedávný velký úspěch na výstavě v Kielcích. Legolas i Lúthien splnili misi a připsali si další cenný titul - oba jsou polskými šampiony, zatím neoficiálně, musíme počkat na potrzení. Odváželi jsme si i krásné posudky od skvělého rozhodčího, takže jsme byli velmi spokojeni a vydali jsme se večer zpět domů.

Výsledky výstavy najdete zde.

30.11.2013. 18:21