26. 5. 2013

Včera jsme byli na mezinárodní výstavě v Litoměřicích. Když jsme vyjeli, lilo jako z konve, takže jsem se dost bála, jak to bude vypadat, protože většina kruhů je venku. Naštěstí pršet přestalo a vydrželo to po celou výstavu, jen na závěrečné soutěže zase pršet začalo. Kruhy byly tentokrát na betonu a na ne moc hezkém místě. I tentokrát byli chrtíci hojně zastoupeni, bylo jich přihlášeno 23 a jedna fenka chyběla, protože hárala. Víc - ale jen opravdu těsně - bylo jen barzojů (25) a vlkodavů (24), ale opět se ukazuje, že naše plemeno už dávno nepatří mezi málopočetné. Vipetů bylo například jen 15 a afgánů jen 11.
Nepotřebovala jsem žádné tituly, ale protože posuzovala paní Ubrová, chtěla jsem jet konečně na rozhodčí, která chrtíkům rozumí a má je ráda. A to se promítalo celým jejím hodnocením. Velmi příjemné, kultivované, důkladné a fundované. Obdivuju paní Ubrovou, že i při svém vysokém věku zvládá takhle náročné akce s profesionalitou a grácií.
Psů bylo opět méně než fen, chyběli hlavně mladí, kde byl osamocen Ikario na Klínkách. Ve fenách se sešla opravdu četná a hezká přehlídka - pět ve třídě mladých, čtyři v mezitřídě... Třídu otevřenou vyhrál Mallorn Gil-Endor, v šampionech porazil Legolas import z Kanady paní Marešové. V rozběhu o CACIB se nejvíce paní Ubrové líbil Mallorn, takže vyhrál nad Legolasem a získal svůj druhý CACIB. Měla jsem velkou radost, konečně se prosazuje dobře stavěný pes standardní (dnes musím říct) střední výšky 37 cm!
Ve fenkách se mi líbila v dorostu Táňa Ferrite Bugsy, uvidíme, jaká fenka z ní vyroste. Silně obsazenou třídu mladých vyhrála velmi hezká Sara Feritte Bugsy, dcera našeho Keleborna. O titul CACIB se utkaly vítězka mezitřídy Iliade Bohemia Skara, Grejsi del Maestro Scalpellino z otevřené třídy a šampionka Ithilien Gil-Endor. Ithilka získala CACIB, je i ve čtyřech letech velmi krásná a má překrásný pohyb. I když je na horní hranici, je modelem elegance a grácie. Proto mě nepřekvapilo, že vyhrála i nejvyšší titul BOB - Nejlepší italský chrtík. No a nemohu opomenout, že ve veteránech se představil desetiletý Bilbo, který si vysloužil zaslouženou pozornost svým skvělým pohybem a stálou chutí se předvádět, z něj radost prostě vyzařuje - získal titul Nejlepší veterán. Takže jsme jako stanice Gil-Endor sklidili velký úspěch! Kompletní výsledky najdete zde.

Mallorn Gil-Endior - V1, CAC, CACIB ITHILIEN Gil-Endor - V1, CAC, CACIB, BOB

26.05.2013. 14:26