22. 9. 2013

Od 6. září jsme si užívali báječných 12 dní ve Francii, především v kouzelné Provence. Na cestě zpátky jsme nemohli jinak - udělali jsme si zajížďku a navšívili Fabienne a Jeana Laveyssierovi na Chanteloupu. Aspoň pár fotek z cest, nádherné vonící rivéry a alsaského Colmaru.

První zastávkou byl známý římský akvadukt Pont du Gard. Přejít se dá jen v dolní části. Kolem rostou 1000 let staré olivovníky. Do říčky Gard jsem se musela jít smočit a psy jsem vzala s sebou. A to už je Bandol na pobřeží, město je proslulé skvělým vínem.
Promenáda za krásného počasí. Horské městečko Castellet, nádrže na vodu Vstup do malebných uliček Castelletu Saint Tropez - známá četnická stanice
Saint Tropez je přístav jako každý jiný zde, jen přeplněný turisty. Horská vesnice Ramatuelle, kde je pohřben Gérard Philipe Pohledy na pobřeží jsou opravu úchvatné, vše tu voní bylinkami. Ostrov Ile de Gaou je zasvěcen cikádám, vstup hlídá tato socha.
Úžasná horská vesnice  postavená na sucho z kamene. Horské městečko Gordes je plné malebných zákoutí A to je již cesta zpět - město Colmar u německých hranic Hrázděné domy jsou krásně barevné, město je protkané kanály.

Cestovali s námi Bilbo, Legolas a Frou-Frou. Po náročných výletech si pěkně odpočívali na zahradě naší pronajaté vilky (Bilbo v typické relaxační poloze).

22.09.2013. 21:03