22. 7. 2013

V sobotu 20. 7. se konala v Mladé Boleslavi mezinárodní výstava psů. A po hrozně dlouhé době jsme se tam vydali spolu s Richardem a pouze jako diváci. Bylo to moc fajn, nikam se neštvat a v klidu přijet na Krásnou louku. Vzali jsme s sebou Ringwil, byl to její první velký výlet autem a do "velké psí společnosti". A zvládla to perfektně. Společnici jí dělala Nenya Gil-Endor, která je u nás na krátkých prázdninách. Bylo krásně a výstava byla skvěle připravena, jak tu bývá zvykem. Posuzovala paní Ovesná, dáma, kterou jsem nikdy neviděla na žádné chrtí akci a samozřejmě tím spíš, že by byla v kontaktu s chrtíky. Její posuzování na mě působilo jako zoufalá snaha trefit se do nějakého typu a stylu, bohužel úspěšnost zasažení terče byla tak padesát na padesát. Příjemné bylo, že tu Keleborn získal čtvrtého důležitého CACe pro dokončení českého šampiona a Ithilien vyhrála svůj další CACIB. Oběma moc blahopřejeme, stejně jako Lucii Zapletalové a manželům Jurkovičovým a děkujeme za skvělou reprezentaci Gil-Endor!. Pro mě bylo moc příjemné si v pohodě popovídat s chrtíčkáři, měla jsem možnost vídět krásné a nadějné potomky Mallorna a Calibry Feritte Bugsy, zaujal mě i nejlepší mladý pes Kuba Libre na Klínkách. Tady je aspoň jedna společná fotka z toho prima setkání.

Zleva paní Štěpánková s Gerry Genesis Rozárka, Kristýna Vokrouhlíková s Nienor Gil-Endor, Richard s Ringwil a Nenyou Gil-Endor a paní Jurkovičová s Adamírou Alacris a Ithilien Gil-Endor.

Pan Jurkovič s Ithilien Gil-Endor, která získala 4. CACIB Nenya Gil-Endor - 2 roky, škoda, že nechodí na výstavy Ringwil Gil-Endor skoro 5 měsíců stará
Ringwil a Nenya Ringwil a Nenya V uličkách centra města

No a pak jsme se jeli podívat do centra města. Přiznám se, že do Mladé Boleslavi jezdím už 30 let, ale nikdy jsem na hlavním náměstí nebyla. Vlastně to bylo asi dobře, protože Mladá Boleslav se od těch dob neuvěřitelně proměnila. Staroměstské náměstí je krásně zrekonstruované a jsou na něm úžasné fontány, jedna tryská přímo z dlažby náměstí a druhá je ve tvaru řeky s vtipnými sochami - voda vytéká z petlahve holky... Stojí za to se podívat i k hradu a z hradeb dolů na ulici, které ke Krásné louce vede. Byl to zase jiný a milý pohled na město, které znám jen z té dolní výstavní strany.

Fontána tryskající z dlažby Fontána ve tvaru řeky, dívka do ní leje vodu z petlahve Za mnou socha kluka bublajícího do vody...

22.07.2013. 21:57