2. 10. 2013

O víkendu jsme byli na mezinárodní výstavě ve Wroclawi. Tuto výstavu jsem už několikrát vychvalovala pro skvělou organizaci a příjemné prostředí, tak se nebudu opakovat... Lúthien potřebovala získat CACIB pro dokončení titulu interšampion. Přihlášeno bylo 20 chrtíků, na polské poměry opravdu hodně. 4 chrtíci chyběli. Posuzoval slovenský rozhodčí pan Vojtek. Hned na úvod si připravil míru, takže bylo jasné, že bude přísný! Legolas ve třídě otevřené měl dva o dost vyšší soupeře, zvlášť jeden černý pes měl výšku vipeta. Myslím, že dostal od pana rozhodčího nedostatečnou, ale ve zkratkách na tabuli jsem hodnocení nedešifrovala. Legi snadno vyhrál svou třídu, v soutěži o CACIBa mu byl velkým soupeřem krásný šampion Lux Loral Marcello Magnifico (dostal pak Res.CACIB). Legi měl dobrý den a skvěle chodil, takže CACIB získal. Ve fenkách se mi líbila soupeřka Lúthien ve třídě šampionů Solana Niby Nic, ale chyběla jí větší jistota při předvedení, takže i Lúthien získala CWC a pak i CACIB. Byla jsem moc šťastná, protože je tedy zatím neoficálně, ale přesto už interšampionkou. Pro závěrečný kruh o titul Best of Breed jsem požádala paní Glogowskou, aby mě předvedla Legiho, nechtěl s ní až tak chodit, protože jí neznal, takže BOBa dostala Lúthien, ale podle mě byl Legi ten den všeobecně lepší... No nevadí, zůstalo to doma. Oběma - Legimu i Lulu - schází už jen jeden CWC pro dokončení polského šampiona, takže se do Polska určitě ještě vrátíme...

Legolas v pohybu Legolas - V1, CWC, CACIB Lúthien a Legolas Gil-Endor - oba CWC, CACIB, Lulu i BOB
Ve Wroclavi byla pořádná zima. Oba psíci to skvěle zvládli. Já jsem kvůli nemoci měla dost.

Ráno byla pořádná zima, na Wroclaw padla mlha a jen pomalu se zvedala, byla jsem navíc pořádně nastydlá, nemohla jsem pak už ani mluvit, jak mě bolelo v krku, i téměř čtyřhodinová cesta zpět byla náročná. Vrátila jsem se dost vyčerpaná, přece jen čím dál víc cítím, že síly ubývají na to, abych sama absolvovala takovéto akce. Nicméně mise to byla úspěšná a byla jsem moc ráda, že jsme do Wroclawi jeli.

No a tentýž den - v sobotu 28. 9. se Legi stal otcem dalších štěňátek, tentokrát nádherné černé čtyřky - dva pejsci a dvě fenky - v chovatelské stanici King of Ivar. Maminkou je Chianti Ruffino King of Ivar, dcera našeho Elendila... Přejeme malouškům hodně zdraví a vitality a šťastný život!

01.10.2013. 20:25