30. 7. 2012

Právě uběhlou sobotu a neděli jsme strávili na příjemných výletech. V sobotu jsem s Legim a Lulu jela do Broumova, kde jsem navštívila Arienku - fenečku z našeho prvního vrhu. Bude jí za měsíc už třináct let a je stejně jako její maminka Nina-Rosa des Trois Pyramides (které bude za měsíc už patnáct let) ve skvělé kondici. U Arien je to téměř zázrak, protože loni utrpěla velice komplikovanou zlomeninu záprstí zadní nožky - všechny kostičky byly ulomeny (a to jejich šířka je 1,3 mm). Díky skvělé práci pana ortopeda z hradecké kliniky a pak i skvělé čtyřměsíční každodenní péči a převazům pánečka pana Krtičky se z tohoto úrazu, kdy jí hrozila amputace nohy, dostala a o víkendu s námi bez problému absolvovala hodinu a půl dlouhou procházku. Je to krásné a hrozně dojemné vidět dneska takovou starušku a vzpomenout si, jak vypadala hned po narození. Jsem moc ráda, že se dostala k tak skvělým lidem, kteří ji mají tolik rádi.

No a den na to, v neděli 29. 7., jsme se zúčastnili krajské výstavy u polského Walbrzychu. Přihlášeno bylo 6 chrtíků, ale tři nepřijeli. Takže jediného soupeře o titul krajského vítěze měl Legolas v psíkovi z mezitřídy, ale ten dostal jen výbornou bez titulu, protože byl příliš velký (už i v Polsku začínají výšku více kontrolovat a na výstavách penalizovat). Takže Legi i Lulu odešli s vítězstvím, prvním CWC pro titul polského šampiona a Lúthien dostala i BOBa. Krásný výsledek!

Zde je pár fotek Arienky a na porovnání i její maminky Rozetky (šedá je Arien, černá je Rozeta - i když šedivé jsou obě).

30.07.2012. 16:37