27. 5. 2012

V sobotu 26. 5. 2012 se konala mezinárodní výstava v Litoměřicích. Moc často na tuto výstavu nejezdím, vlastně ani nevím proč – za hezkého počasí, kdy jsou kruhy venku, nabízí zdejší výstaviště opravdu příjemné prostředí, parkování je zde bez problémů, bývá tu hodě stánků...
Letos navíc výstava nabídla opravdu skvělou konkurenci – přihlášeno bylo 30 chrtíků a chybělo jen jedno štěňátko. Chrtíci už dávno nejsou okrajovým plemenem! Tentokrát byli nejpočetnější mezi chrty, a to už opravdu něco znamená. Posuzoval pan Nemanja Jovanovič ze Srbska, mladý, elegantní muž. Šlo mu to pěkně od ruky, ale zároveň psy důkladně prohlížel, věnoval se jim opravdu pozorně jak na předváděcím stole, tak v pohybu. Chrtíkům rozhodně rozuměl a všímal si detailů. Na výšku ale na rozdíl od výstavy před 14 dny vůbec nehleděl. Byl docela přísný a zadával i VD, dokonce i dobrou, ale s tím při stoupající konkurenci prostě musíme počítat.
Legolas ve psech vyhrál třídu otevřenou a utkal se jen se šampionem o CACIB, protože v mezitřídě rozhodčí titul nezadal. CACIB dostal Talata David a o res. CACIB šel Legi s druhým šampionem a získal ho. Takže V1, CAC, R. CACIB nebylo pro Legolase v takové konkurenci rozhodně špatné.
Ve fenkách byla přehlídka opravdu pestrá: Ve třídě mladých 6 fen, v mezitřídě 3, otevřená třída také nadupaná – 6 fenek, šampionky dvě. Lúthien otevřenou třídu vyhrála, což pro mě bylo opravdu obrovské potěšení, protože konkurence byla skutečně silná! Při soutěži o CACIB jsme dopadli stejně jako ve psech. Lulu dostala res. CACIB a CACIB a pak i BOB dostala dost překvapivě fenka z mezitřídy Infinity Fabula Fiery jediné zahraniční vystavovatelky. Když jsme se s ostatními chrtíčkáři bavili, dost jsme nechápali, jaké měla tahle fenka přednosti, že pana rozhodčího okouzlila. No ale tak to na výstavách chodí. Byla jsem s umístěním i posudky svých psů opravdu spokojena. Pak jsem ještě nakoupili nějaké hračky a dobroty a pro litoměřický psí útulek pytel krmení pro jejich svěřence, a pak hurá domů, abychom si užili aspoň kus volného odpoledne. Děkuji Jurkovičovým za fotky.
Výsledky výstavy najdetezde.

Lúthien - V1, CAC, R. CACIB Vítězka Infinity Fabula Fiery - V1, CAC, CACIB, BOB

27.05.2012. 21:16