24. 6. 2012

Týden po velkém úspěchu Legolase na klubové výstavě zase excelovala Lúthien na mezinárodní výstavě v Brně. Přihlášeno bylo 22 chrtíků, jeden chyběl. Opět se ukázalo, že chrtíci se stávají jedním z nejpočetnějších plemen chrtů na výstavách. Bylo jich víc než afgánů! Před námi bylo jen více vipetů a deerhoundů. Posuzovala paní Petrusová, o které jsem už párkrát mluvila v superlativech, tak to nebudu opakovat. Ve třídě mladých opět získával zkušenosti Mallorn. Dostal ocenění výborná 2. Předváděl se opět lépe, ale v hale byl trošku roztržitý... Legolas se představil v docela nabité třídě šampionů (4). Skončil druhý za Talata Davidem. Ten se líbil paní Petrusové už na Speciální výstavě, tak mě nepřekvapilo, že mu dala jak V1 CAC, tak i CACIB. Legolas zůstal těsně v závěsu s V2, R. CAC, R. CACIB. Ve fenkách třídu otevřenou vyhrála Kheled Gil-Endor. Lúthien pak natoupila také ve třídě šampionů a ze tří fenek ji pani rozhodčí dala na první místo - V1, CAC. Pak se utkala s Kheled a vítězkou mezitřídy o CACIBa. Pěkně chodila, takže i tentokrát dostala prvenství a svůj třetí CACIB! Kellynka měla velkou šanci na R. CACIB, ale zrovna se nechtěla moc postavit, takže ji utekl... O nejvyšší titul BOB šla Lulu s Davidem a hezkou mladou fenkou Koketou Feritte Bugsy. No a i tento titul jí v konkurenci kvalitních chrtíků připadl. Lúthien si tedy odnesla skvělé umístění V1, CAC, CACIB, BOB. V závěrečných soutěžích posuzoval pan Guniš, takže jsme si velké naděje nedělali, a tak se i stalo... Lulu ale i ve velkém parádním kruhu výborně chodila a hezky se předvedla. Měla jsem z ní velkou radost!

Pokud se mi podaří získat nějaké fotky, doplním je. Výsledky výstavy najdete ZDE.

Fotku Lúthien se mi nepodařilo sehnat, vše je focené proti světlu, jak jsme stáli, takže z toho není nic moc vidět. Tak aspoň třída šampionů psů (fotka je od pana Přibyla).

No a nemohu si odpustit poznámku o organizátorech - výstavní poplatky se stále zvyšují, ale pro vystavovatele se toho o mnoho více nedělá, spíše naopak. Podívejte se, co jsme dostali za nejvyšší ocenění BOB (ano, ten uprostřed!). Takový pohárek - to je teda ostuda. To už mohou rovnou rozdávat náprstky... Pro porovnání - vlevo pohár za druhé místo v Top Class na klubové výstavě a vpravo pohár za BOB za klubové výstavě... A to jsme malý klub!

24.06.2012. 18:43