14. 10. 2012

Tento víkend jsme strávili s Legolasem a Lúthien v Českých Budějovicích. Konala se tam v sobotu mezinárodní výstava a v neděli klubová výstava Klubu chovatelů italských chrtíků. Musím říct, že naši náladu úplně odráželo počasí - oba dny byly krásné, čerstvě podzimní, barevné a slunečné - a takové byly i naše výsledky.
V sobotu bylo přihlášeno 21 chrtíků, opět změna rozhodčího, místo norské rozhodčí pan Panuška, který posuzoval v Budějovicích i na jaře. V mezitřídě se předvedl Mallorn a porazil svého soupeře, i přes své mládí harcovníka výstavních kruhů, Quila Ateara Stříbrný potok a odnesl si první CAC! Moc mu blahopřejme. Legolas byl ve třídě šampionů sám, ale získal pak v konkurenci Mallorna a Versaceho King of Ivar (syna našeho Bilba), vítěze třídy otevřené, svůj osmý velice důležitý CACIB - v necelých dvou a půl letech tak dokončil titul INTERŠAMPION!

Mallorn Gil-Endor - V1, CAC

Ve fenách se ve třídě mladých předvedla mladá Nienor a získala hezké ocenění V3 za zkušenějšími fenkami Koketou Feritte Bugsy a Adamírou Alacris.
Lúthien měla ve třídě šampionů za soupeřku Calibru Feritte Bugsy, statnější fenku s pěkným harmonickým pohybem. Pan Panuška dal Lúthien na druhé místo a její výsledné ocenění bylo V2., R.CA, R. CACIB. Calibra si kromě CACIBa odnesla i nejvyšší ocenění BOB.
Po výstavě jsme se šli projít do centra města, kde jsem nebyla více než 10 let! Je to krásné město, vyzařující pohodu!

V neděli jsme na klubové výstavě měli pro sebe samostatnou halu, která byla výborně připravena. Kruh byl velikánský a hezky vyzdobený a vybavený, spousta cen, jak už na naší klubové výstavě bývá zvykem. Ne všichni chrtíci ze včerejší mezinárodky se účastnili, ale zase přijeli další, takže se představilo 24 chrtíků! Velmi slušný počet na druhou podzimní výstavu. Posuzoval pan Mudra, dlouholetý chovatel barzojů. Psal celkem podrobné posudky a komentoval svá rozhodnutí, což je vždycky velkým přínosem a vystavovatelé to ocení. Jen ve stručnosti - Junior BOB - tedy nejlepší mladý chrtík vyhrál krásný černý, pevně stavěný pes Chateauneuf du Pape King of Ivar (syn Elendila Gil-Endor). Nejlepším psem se mezi vítězi mezitřídy, třídy otevřené a šampionů stal Legolas Gil-Endor. Ve fenkách se opakovalal situace ze včerejška - Lulu byla opět druhá s V2, R. CAC za Calibrou Feritte Bugsy, která pak získala i titul Nejlepší fena. Titul BOB pak vyhrál opět LEGOLAS! Je to báječný pocit vyhrát obě klubové výstavy jednoho roku. Legolas je opravdu nádherný pes se skvělou povahou, moc dobře se mi s ním v kruhu pracuje, je vnímavý a hrozně hodný!
Než jsme se dostali domů, tak to trvalo, protože jsme bonitovali ještě 12 chrtíků! Byl to tedy náročný den. Jaké bylo moje překvapení, když mě doma čekala neuvěřitelná hostina. Richard, inspirován reality show Master Chef, nám připravil pravou svíčkovou Wellington s houbovou omáčkou a restovanou zeleninou. K tomu láhev dobrého vína a oslava vítězství i úspěšné výstavní sezóny stála za to!

Výsledky přidám v nejbližších dnech.

Zde jsou výsledky z mezinárodní výstavy v sobotu

14.10.2012. 20:33