9. 10. 2011

Dnes je našim N holčičkám už deset týdnů a dnes také první z nich, Nimloth, odešla do svého nového domova v Rakousku. Lotty, jak jí říkáme, je velice podnikavá a sebevědomá, tak si doufejme rychle na nové prostředí zvykne. Věřím, že bude svým majitelům dělat radost a přejeme jí krásný psí život a jejím pánečkům hodně štěstí! Fotky Nimloth i dalších štěňátek ZDE.

Včera jsme byli na mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích. Bylo pořádně chladno a občas i přišla nějaká přeháňka, takže tentokrát nám výstaviště moc příjemnou tvář neukázalo. Přihlášeno bylo 16 chrtíků, jeden chyběl, a to naše Clara (viz dále...), tedy trochu méně než na jiných výstavách, ale pořád velice slušný počet! Posuzovala paní Wera Hubenthal ze Švádska.
Z naši chovatelské stanice se vystavovali 4 chrtíci. Legolas se paní rozhodčí nelíbil, dala ho na poslední místo s velmi dobrou. Legísek, jako by cítil, že se něco nepovedlo, se pak celé odpoledne a večer vnucoval do naší přízně a ujišťoval se, jestli ho máme rádi. To víš, že ano, Legoušku. Ostatní si naštěstí vedli dobře! Keleborn získal V1 a první důležitý CAC z mezinárodní výstavy. Lúthien vyhrála mezitřídu a také získala V1, CAC a tentokrát excelovala Kheled, která se stala nejkrásněšjím italským chrtíkem a může se pyšnit oceněními V1, CAC, CACIB, BOB. Moc jí blahopřejeme k tomuto úspěchu. A děkujeme Markétě Uhlířové i Lucce Zapletalové na skvělou reprezentaci Gil-Endor. Doma jsme pak s Markétou úspěch Kellynky oslavili aspoň malou sklenkou portského, i když by si to zasloužilo velkou láhev dobrého šampaňského!

No a třetí, ale ne poslední co do důležitosti je zpráva, že naše Clara čeká štěňátka s naším krásným Bilbem. Oba jsou multišampioni, naprosto nepříbuzní, tak jsme moc zvědaví, co z tohoto spojení vzejde a jaké barvy... Více se dozvíte v sekci ŠŤĚŇATA.

09.10.2011. 17:52