21. 11. 2011

Včera jsme završili výstavní sezónu dvoudenní mezinárodní výstavou v Nitře. Počasí bylo smutné, zatažené inverzí, ale na listopad ještě celkem snesitelné teploty. Snad i proto, že už šlo o poslední výstavu, bylo po oba dny přihlášeno jen 14 chrtíků, v sobotu se jich vystavilo 13 a v neděli chyběli dokonce 3. Oba dny byla výstava velmi dobře připravena, haly byly příjemně vytopeny, kruhy byly po obvodu vyloženy koberci, byly sice trochu malé (hlavně pro vlkodavy, kteří se předváděli před námi), ale oba rozhodčí si je zvětšili, co se dalo, takže jsme měli celkem dost prostoru. Oba dny rozhodovali renomovaní slovenští rozhodčí, velmi zkušení a rozhodně znalí chrtů. Bylo zajímavé je sledovat i při jiných plemenech. V sobotu posuzoval pan Vlastislav Vojtek, byl tentokrát mírnější v porovnání s naší klubovkou. Legolas vyhrál CAC a CACIB, Lúthien skončila druhá s V2, R. CAC a její sestřička Lórien získala CAC, CACIB a BOB. Moc mě potěšilo, že začínají sbírat výstavní vavříny chrtíci Gil-Endor i ostatních majitelů! V neděli rozhodovala paní Ludmila Fintorová. Psům se opravdu detailně věnovala, posuzovala s náročností a přísností, i když ne zcela rovnoměrnou. Situace ze soboty se opakovala. I tentokrát Legolas získal CAC a CACIB a Lúthien V2, R. CAC. V závěrečné soutěži o nejlepšího chrtíka si Legolas vykračoval vesele a zvedl lehce ocas, což paní rozhodčí vadilo, a tak dala BOB fence Dolcezze Tredici.

Letošní výstavní sezóna byla pro chrtíky Gil-Endor velice úspěšná. Fréawyn dokončila šampiona Rakouska a může se jako multišampionka pyšnit kromě titulu Interšampiona i čtyřmi národními šampionáty z náročných kynologických zemí. Ithilien dokončila šampiona ČR, vyhrála klubovou výstavu a splnila podmínky pro klubového šampiona KCHICH. Gratulujeme a velice děkujeme jejím majitelům! Držíme palce, aby se Ithilce brzy narodila krásná štěňátka. Její bratříček Isildur sice výstavy moc nemiluje, ale aspoň se dvakrát ukázal s hezkým oceněním V2, R. CAC. No a naši mladí z K a L vrhu byli velice úspěšní, a to ve svých pouhých 18 měsících! Kheled má na svém kontě 2 x CAJC, Junior BOB, 2 x CAC, CACIB a BOB. Keleborn 2 x CAJC, Junior BOB, dokonce Junior BIS, CAC z ČR, CACA z Rakouska, Lórien 3 x CAC, CACIB, R. CACIB, 2 x BOB. Moc děkuju Markétě, Lucii a Zuzce za tak úžasnou reprezentaci naší stanice a veškerou zodpovědnou a skvělou péči, kterou chrtíkům věnují! A musím se pochlubit i naším domácím mládím, však je čím: Legolas měl opravdu impozantní začátek výstavní kariéry – 3 x CAJC, Junior šampion, 2 x CAC ČR, 1 x CACA Rakouska, 3 x CAC Slovenska, 4 x CACIB, 1 x R. CACIB (kdy přebírá po interšampionovi CACIB). Mohl by si už klidně zažádat i o klubového šampiona, ale ještě si počkáme na příští rok. Lúthien získala 3 x CAJC, 3 x Junior BOB, 3 x CAC ČR, 1 x CAC SR, CACIB, R. CACIB. Myslím, že je to bilance opravdu skvělá!

Zároveň přinášíme nové fotky našich štěňátek. Už jim brzo budou tři týdny. Samozřejmě koukají, začínají se stavět na vratké nožičky. Hledáte-li krásné společníky nebo i pejsky pro výstavy a chov (zatím se task jeví spíše Ori), můžete se nám ozvat. Více na O vrh.

21.11.2011. 20:51