2. 10. 2011

Včera se konala Klubová výstava KCHICH při krajské výstavě v Litoměřicích. Přihlásilo se pouze 25 chrtíků a tentokrát i čtyři chyběli. I když přípravu provázely neuvěřitelné organizační potíže, vše nakonec dopadlo dobře. Měli jsme připravený veliký kruh, opět klub zajistil mnoho krásných cen, takže vystavovatelé snad byli spokojeni. Posuzovala paní Wieslawa Misterka-Klusk z Polska, chovatelka barzojů a kavalírů. Byla hodně přísná, pečlivě se věnovala všem pejskům, k chrtíkům přistupovala velmi mile. Posudky diktovala docela obsáhlé, myslím jen, že malinko utrpěly překladem, kdy se některé detaily vytratily, ale nebylo to až tak zásadní.
Legolas se předvedl v mezitřídě, a třebaže získal první pořadí, paní rozhodčí mu nezadal CAC, kvůli "zadní noze v pohybu nestabilní". Přišlo mi to hodně tvrdé rozhodnutí, protože Legolas i jeho soupeř mají své kvality a rozhodně si tituly zaslouží. Ale samozřejmě se nedá nic dělat než to akceptovat.
Bilbo se s radostí předvedl ve třídě veteránů.
Ve fenkách byla pro mě příjemným překvapením mladá čistě černá fenka - Bilbova dcera - Cincinnati Yala Olšové údolí, která je opravdu velice hezká, byla poprvé na výstavě, což se projevilo na jejím předvedení, nicméně získala CAJC a titul Klubového vítěze mladých. Lúthien skončila v mezitřídě na druhém místě se známkou V2, R.CAC.
Čest naší chovatelské stanice tedy zachraňovala Ithilien - a to opravdu skvěle. Stala se nejlepším chrtíkem výstavy, posbírala tedy všechny tituly - V1, CAC, Klubový vítěz, BOB. Nádherně chodila a paní rozhodčí se opravdu moc líbila. Moc Ithilce k tomuto velkému úspěchu blahopřejeme a děkujeme Jurkovičovým za perfektní reprezentaci Gil-Endorů...

V čestné třídě se pak předvedla Clara a porazila svou soupeřku. Na závěr jsem předvedla pár Legolas + Clara, který paní rozhodčí velmi ocenila, řekla, že jsou si velice podobní a typově shodní a byla moc překvapena, že nejsou příbuzní. No a nemohla chybět chovatelská skupina Bilbo + Ithil + Lúthien, která se paní posuzovatelce také moc líbila pro její jednolitost. Těší mě, že mohu prezentovat své odchovy, protože není snadné sestavit opravdu homogenní skupinu tak, aby odpovídala přísným pravidlům pro přihlášení. Tím víc si cením i dalšího velkého úspěchu, který nás čekal v závěrečných soutěžích, kdy se tito mí tři chrtíci stali vítězi v konkurenci osmi chovatelských skupin a naše stanice GIL-ENDOR se stala nejlepší chovatelskou skupinou celé výstavy. Byl to tedy sice náročný, ale velmi příjemný slunečný den!
Výsledky klubové výstavy najdete ZDE a v nejbližších dnech samozřejmě přibydou i fotky.

02.10.2011. 10:31