14. 5. 2011

Byli jsme na mezinárodní výstavě v Praze. Vystavovala jsem Legolase a Lúthien a také Isildura, který k nám přijel na návštěvu v pátek odpoledne. Padli si s Legolasem do oka (vždy't jsou to polobratři) a až do tmy řádili venku na zahradě... Ale k výstavě - přihlášeno bylo 31 chrtíků, to je tedy úctyhodný počet, čtyři chrtíci chyběli. Ale konkurence byla opravu veliká. Posuzoval pan Javier Sanchez ze Španělska, pro mě neznámý rozhodčí, i když už u nás v Brně posuzoval. Prohlížel psy pozorně a hodně je ohmatával, ale vůbec se nedíval na zuby a skus. Dával velký důraz na pohyb. Byla vidět, že plemeni dobře rozumí, i když mi připadal dost odtažitý a chladný, chrtíci asi nejsou jeho favoritem mezi chrty. Byla jsem opravdu mile překvapena, jak se umístili chrtíci Gil-Endor - a všichni měli ve svých třídách hodně soupeřů: především mladí Legolas a Lúthien už k výstavám přičichli a předváděli se velice hezky hlavně v pohybu, ale i staticky, oba získali V1, CAJC (ve třídě mladých psů byli 4 psy, ve třídě mladých fen 3 fenky). Kheled získala V2, Lúthien přece jen líp chodila. Všichni tři mladí před pár dny oslavili první narozeniny!
Isildur ve třídě otevřené, kde se vystavovali 4 psi, skončil druhý s Res.CAC za velmi hezkým Talata Davidem, který pak zaslouženě získal i CACIB a porazil šampiona Kewina Stříbrný potok. Isildur nádherně chodil a pan rozhodčí jeho pohyb kromě jiného velice v posudku vyzdvihl. Měla jsem z něj velkou radost, Isildur dospěl a stal se z něj opravdu hezký pes. Podívejte se na fotku!

ISILDUR Gil-Endor - 2 roky, V2, R.CAC

Výborného úspěchu dosáhla i ITHILIEN Gil-Endor, která vyhrála silně obsazenou třídu otevřenou (5 fenek) a získala důležitý již třetí CAC. Držím jí palce, aby brzy dokončila českého šampiona. Ve fenách vyhrála CACIB další Talata - velmi hezká fenka Yvette, která při předvední působila velice sebejistě. Je to opravdu zcela hotová, kompaktní fenka s krásným pohybem, takže nebylo pochyb, že vyhraje mezi třemi šampionkami. Zaslouženě pak získala i titul nejvyšší BOB. V takovém počtu vystavených chrtíků tento úspěch určitě musel paní majitelku velmi hřát. Škoda, že prostředi pražského výstaviště je takové stísněné, chmurné a pro psy nepříjemné. Trochu to kazí dojem z výstavy. Praha by si jistě zasloužila krsánější prostředí.

LEGOLAS Gil-Endor - V1, CAJC
LÚTHIEN Gil-Endor - V1, CAJC, Junior BOB - Lulu je dokonalou kopií své maminky Fréawyn

15.05.2011. 18:07