11. 6. 2011

V Náměšti nad Oslavou se konala klubová výstava Klubu chovatelů italských chrtíků. Počasí nám opět vyšlo, byl to krásný den v zámeckém parku. A bylo to třeba, vždyť bylo přihlášeno 49 chrtíků, tedy počet opravdu rekordní. Milé a potěšitelné bylo, že přijelo mnoho nových tváří. Připravena byla spousta krásných cen a bohatá tombola. Posuzoval pan Vojtek, tedy zkušený rozhodčí, který je mezi chrtaři pojmem a má velký respekt. Byl velice přísný a výbornými šetřil. Třebaže v posudcích najdeme opravdu přesně popisy především nedostatků předvedených psů, myslím si, že některé psy, kteří mají velké kvality, odsunul známkou i pořadím překvapivě na zadní místa.
Legolas i Lúthien ve třídě mladých ve velké konkurenci vyhráli, získali cenný CAJC - oba dokončili tituly Junior šampionů. Lúthien pak získala Junior BOB. Moc mě obě ocenění potěšila a velmi si jich vážím! Ale ostatní Gil-Endoři tentokrát štěstí neměli a vesměs dostali velmi dobrou. To mě mrzelo, hlavně u Kheled, která má velké kvality a opravdu se hezky předváděla, a pak speciálně u Ithilien. Přiznám se, že jsem moc uvažovala, zda mám vůbec vystavovat dvě chovatelské skupiny (černou a šedou), které jsem přihlásila, když mí psi z valné většiny dostali VD. Pak jsem si ale řekla nešť! Je to můj chov, jsem na něj hrdá a stojím si za ním. Jsem přesvědčená, že jsou to kvalitní pejsci - a že zrovna neměli na výstavě štěstí? Bylo by to nefér i kvůli jejich majitelům. Těm moc děkuji za jejich péči i zájem o výstavy a doufám, že je tato od dalších aktivit neodradí!

Třída mladých - psi

Lúthien - Junior BOB

Kompletní výsledky výstavy budou brzy na stránkách našeho klubu.

No a do Náměšti jsme dovezli i Melkora, který hned ráno odjel do Brna se svými novými majiteli. Přejeme mu hodně štěstí a věříme, že bude dělat jen samou radost!

12.06.2011. 15:23