Menu Zavřeno

Evropská výstava psů 2019

Letošní Evropská výstava se konala v pro nás nedalekém Welsu v Rakousku, takže skýtala chovatelům a milovníkům italských chrtíků vidět evropskou konkurenci. Chrtíci se vystavovali v pátek 14. 6. A bohužel z Čech a Slovenska mnoho účastníků nepřijelo. Ostatně i z Německa či Francie nebo Polska, kde se chov chrtíků hodně rozmáhá, bych čekala větší účast. I tak bylo přihlášeno 106 chrtíků, hodně z Ruska, Ukrajiny a pobaltských republik. 16 chrtíků chybělo a jeden nešťastník se na posuzování nedostavil včas a prostě to prošvihnul. Posuzoval pan Per Iversen z Norska. Perfektní, konzistentní, výbornou dával jen těm nejlepším, mnohdy i šampioni se museli obejít bez nejvyšší známky. Bylo na něm vidět, že jeho favority jsou černí psi a dlužno říct, že přes svou přísnost právě černým chrtíkům leccos prominul – když už zadával tolik VD, jistě by si je zasloužilo i pár těch černých, kteří/které dostali/dostaly výbornou. Ale i přes to, se mi jeho posuzování moc líbilo.
Evropskou vítězkou a nejkrásnějším chrtíkem (Best of Breed) se stala opravu elegantní a velmi hezká PY’S EROTICA, ve psech pak také nádherný REDCOMET ROCK AND ROLL, který získal Best of Opposite Sex. Mě mimo jiné zaujala úžasná veteránka GRIBOUILLE DU DOMAINDE DE CHANTELOUP, která mi tolik typem a pohybem připomněla mou Romanzii des Trois Pyramides. Zaslouženě vyhrála titul EUROPEAN VETERAN WINNER a Nejlepší veterán.
Vystavovala jsem Celebrían v silně obsazené mezitřídě, kde se předvedlo 11 fen. Vítězka této třídy měmoc nenadchla (ostatně jsme se na tom shodli s mnoha ostatními chovateli a vystavovateli). Bríanka se velice dobře předvedla a umístila se s výbornou na čtvrtém místě, což považuji za skvělé. Musím ještě připomenout nádherný úspěch ruského psa BONITAS SPIRIT DE BEERS MILLENIUM STAR v českém majetku paní Lenky Démarové, který vyhrál naprosto zaslouženě titul Evropský vítěz mladých a BOJ.
Tuto výstavu provázela velká kritika vystavovatelů za špatnou organizaci. Je fakt, že parkování bylo jedno z nejhorších, co jsem zažila. Nejen hodinová fronta na zaparkování, ale místo na trávě na jakémsi starém stadionu s nesmírně prašnou cestou, to byl opravdu vrchol. Nezažili jsme ale problémy při přejímce, na kterou si mnozí tolik stěžovali. Faktem je, že v Rakousku jsem zvyklá na lepší úroveň výstav.

CELEBRÍAN GIL-ENDOR – V4 na Evropské výstavě 2019

Mohlo by vás také zajímat